Pašalpos ir kompensacijos – nepanaudota pusė skirtų lėšų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė skaičius, kiek liko nepanaudota pinigų socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms. Skaičiai šokiruoja – gyventojų nepasiekė daugiau kaip pusė skirtos sumos.

„2018 m. savivaldybės piniginei socialinei paramai (socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms) galėjo skirti 223,3 mln. Eur. Tačiau liko nepanaudota 117,5 mln. Eur arba 52,6 proc. šiam tikslui skirtų lėšų“ ,- skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Anykščių rajone nurodoma, kad nepanaudota 49 procentai lėšų.

Tiesa, tai nereiškia, kad lėšos liko gulėti. Jau ne pirmi metai, kai „sutaupytas“ lėšas savivaldybės skiria kitiems dalykams. Įstatymas įpareigoja piniginei socialinei paramai sutaupytas lėšas skirti kitoms socialinėms reikmėms: socialinę riziką patiriančių žmonių reabilitacijai, pagalbai vaikams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus žmonėms, smurto, savižudybių, priklausomybių prevencijai, užimtumo didinimui, socialinių paslaugų plėtrai ar socialinių darbuotojų atlyginimo didinimui ir t.t.
ŠILELIS

7 komentarai

  1. jau 20 metu visi zino, kad lesos nepasiekia tu zmoniu, kuriems jos yra skirtos ir visi zino kieno kisenese jos nuseda…bet niekas nepasiule uz toki dalyka teisti nusikalteliu atemusiu is pacio varganiausio sluoksnio duonos kasni

  2. Kas gali paneigt, kad specialiai lėšos nepanaudojamos, jei paskui galima atlyginimus pasikelt

  3. Rinkėjams,

    reikia išsirinkti tokius tarybos narius, kurie pasidomės kur nusėda pinigai. O dabar koalicija tik rankytes kilnoja ir džiaugiasi kokia stipri.

  4. Paskaitykit 15 min. Nesamones ministerija parašė o kažkas perrašė

  5. Atsakykit -jaunuolis [20m.] mokosi Vilniuje verslo mokykloje su viduriniu.Mokslas baigsis tik ši pavasarį .Pernai laikė vidurinio mokslo egz. Jam vaiko pinigai nuo rudens NEPRIKLAUSO -taip sako šalpos skyrius ,nes jis vidurinį juk baigė.{nesvarbu ,kad viską. baigs tik ši pavasarį]. jis gyvena Vilniuje, tai jam gal soc ,pašalpa tada priklauso,nes jis nebe vaikas? . Visą vasarą dirbo Vilniuje,rudenį metė ,nes nori baigt mokslus,stipendija 20eu. Va- taip ir sutaupo, NEPRIKLAUSO, sako, tegul tėvai išlaiko vaiką, bet jis nebe vaikas -vaiko pinigai nepriklauso.?! Uždaras ratas. O jei tėvai min. gauna ir dar du vaikus turi? kiek jie jam gali duot? aišku tėvai ,jaunuolį parems kiek galės,atsisakydami kažko sau.Bet čia kalbu apie požiūrį i jauną žmogų,kuris nori baigt mokslus ir gyvent Lietuvoj. Tik kaži ar nebus jam geriau kitur?? ar nemes visko ir neišvažiuos i užsienius nenorėdamas ,budamas dvidiašimties, buti išlaikomasi tėvų

  6. Nėra protingų žmonių Lietuvoje,nebesugeba dirbt,sutvarkytų lėšas iškart,jei tai būtų skirta valdžios ponams,per sekundę dingtų.

  7. Lesas gauna ne tas kam priklauso.Turtuolio vaikas gali gauti,o kuris neturi pazinciu,nieko.23 metu negali atsiskirti nuo seimos,nors ji visa uzsienyje,jis liko vienas gyventi ir kurtis savo gyvenimo ir liko istikimas savo valstybei.Jis studijuoja uztai priklauso dar prie seimos.Tad negali net stipendijos gauti,nes uzburtas ratas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.