„Partizanų Lietuva“ susitiko su Bėda ir surengė žygį

Penktadienį, rugsėjo 14 dieną, Anykščių menų inkubatoriuje vyko Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio „Partizanų Lietuva“ narių susitikimas su legendiniu Anykščių krašto partizanu Jonu Kadžioniu-Bėda.
„Kalbėdamas apie laisvės kovą, Bėda teigė, kad jam džiugu prisiminti bendražygius, kovojusius dėl kilnaus tikslo. Net ir atsidūręs lageryje jis liko ištikimas vertybėms ir netapo išdaviku. Vis tik didžiausia Dievo dovana, anot laisvės kovotojo, Lietuvos nepriklausomybė, apie kurią tik galėjo pasvajoti gyvendamas bunkeryje. 🎼 Susitikimo metu kartu su Bėda dainavome partizaniškas dainas, kurios sujungė skirtingas kartas. Būdami kartu supratome: nepriklausomybė yra tai, kas vienija, ir to jausmo jokia jėga nepajėgi įveikti!“ – susitikimo įspūdžiais dalinasi organizatoriai („Partizanų Lietuvos“ nuotraukose – susitikimo akimirkos)
O rugsėjo 15 dieną Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis ir Pėsčiųjų žygių asociacija pakvietė į žygį Anykščių rajone maršrutu Griežionėlės – Andrioniškis – Troškūnai. Žygeiviai įveikė apie 25 kilometrus. Šis žygis – pirmas iš 12-os numatytų.
„Partizanų Lietuvos“ esmė – pakartoti aštuonių 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signatarų kelionę į Radviliškio kraštą. Siekiama žygiuoti keliu, kuriuo 1948-1949 m. žygiavo laisvės kovotojų vadai, kuris vedė į didžiausią ir svarbiausią Lietuvos partizanų pergalę – 1949 m. vasario 16 d. Deklaraciją, vieningą pogrindžio valstybę.
NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.