Parodė, kaip gali būti

Kol gerokai daugiau nei kaimynai uždirbantys Anykščių rajono kultūrininkai kovoja dėl dar didesnių atlyginimų,  Rokiškio krašto menininkai – dėl išlikimo. Ten kultūrnamio vadovai jau vadinami ir psichiniais ligoniais.
Rokiškio kultūros centro darbuotojų bėdos prasidėjo, kai vadovauti atėjo Anykščių krašto garsenybė Erikas Druskinas. Naujasis direktorius daugelį darbuotojų bandė priversti dirbti už ketvirtį etato, tai yra, už 100 Eur į rankas.
Pirmasis riebiausiai E. Druskiną “pasiuntė” “Tatos” personažą TV seriale “Miesčionys” kūręs Giedrius Viduolis, kurį pabandė “prispausti”.  
Iš karto po to apie E. Druskino veiklą Rokiškyje buvo informuota ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tačiau ir toliau niekas nepakito.
Dėl tų pačių priežasčių prieš kelias dienas pareiškimus parašė dar dvi menininkės, o paskui jas žadantys pasekti kiti – svarsto, kad vadovui su psichikos sveikata negerai.
Anykščiuose situacija – kiek kita. Kultūrininkai nebėga ir su vadovais nekonfliktuoja, o reikalauja didesnių atlyginimų. Tiksliau reikalauja ne jie, o Tarybos narė ir Seimo narys.
Šiuo metu krašto kultūros darbuotojai užima 124 etatus, o į rankas vidutiniškai gauna daugiau nei po 400 Eur.
Vietos kūrėjams ir atlikėjams atseikėjama vos ne du kartus daugiau lėšų nei aplinkiniuose apskrities rajonuose. Vien atlyginimams – apie 1 100 000 Eur per metus arba beveik 5 proc. nuo viso rajono biudžeto, arba  už kai kurias savivaldybes 1,5 – 1,7 karto daugiau.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.