Parama ne visada nueina ten, kur reikia

Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, dalyvavęs Troškūnų seniūno Antano Jankausko veiklos ataskaitos pristatyme, troškūniečiams pasakojo apie tai, kaip vienas ar kitas Vyriausybės sprendimas didina savivaldybės išlaidas, ypač socialinėje sferoje.

Meras kalbėjo apie Aulelių globos namus, kuriuose esančių 40 vaikų išlaikymas kainuoja per metus apie pusę milijono eurų, ir piktinosi, kad socialinė parama dažnai nueina ne ten, kur reikėtų. „Žinot, mes išlaikom tų žmonių vaikus, jiems mokam pašalpas, mokam kompensacijas už šildymą. Man atrodo, kad kaip tik reiktų remti tuos žmones, kurie dirba, išlaiko vaikus, o ne tuos, kurie kuria problemas“ ,- sakė K. Tubis apie dabartinę socialinę politiką.
Taip pat meras kalbėjo, jog nėra teisinga, kai vienodai paslaugas į namus gauna vyresnio amžiaus žmonės, nes dalis jų moka iš savo pensijų, o už kitus turi primokėti savivaldybė. „Yra žmonių, kurie visą gyvenimą gėrė, nedirbo, sudegino du namus,  dabar gauna 80 eurų pensiją, o už jį reikia mokėti, kai kiti moka iš savo pensijų už paslaugas“, – kalbėjo meras, kad tokiu būdu nuskriaudžiami sąžiningi žmonės.
Pasak seniūno A. Jankausko Troškūnų seniūnijoje yra 20 socialinės rizikos šeimų, kuriose auga 73 vaikai.
Linas BITVINSKAS

3 komentarai

  1. Aisku,kad

    Reikia sia tvarka perziureti… NES saika veltedziu ne nemano kitaip gyvent!

  2. meras teisus

    • Mano mama negalėjo gauti didesnės pensijos, nes buvo tikinti ir negalėjo dirbti pagal specialybę. Ar dirbdama valytoja galėjo užsidirbti gerą pensiją?Svarbu, kad išaugino mus sąžiningais ir darbščiais. O meras kalba kaip AIDS direktorius. Negražu , kai meras be kultūros ir atjautos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.