Paprašė kalašnikovais apginkluoti medžiotojus

Susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu metu anykštėnai pasiūlė būdą, kaip būtų galima taupyti kariuomenės išlaikymui skiriamas lėšas. Pasiūlymas vieno iš šalies vadovų nė kiek nenustebino, mat daugiau nei dėl trisdešimties tūkstančių šalies medžiotojų statuso jau kalbamasi pačiu aukščiausiu lygiu.
V. Pranckiečio teigimu, krašto gynybai būtina skirti ir 2 proc. nuo BVP, ir ieškoti pačių įvairiausių įmanomų kitų galimybių. Parlamento vadovas užsiminė ir apie Šveicarijos modelį, kur kiekvienas pilnametis vyras nuo 20-ties iki 50-ties metų yra kariuomenės įskaitoje ir namuose turi šautuvą. Ši Alpių valstybė per 2 – 4 valandas gali surinkti nuo 22 000 iki 650 000 karių. O per dvi paras apmokytą, puikiai organizuotą, ir labai gerai ginkluotą, iki pusantro milijono vyrų armiją. Pavyzdžiui – Jungtinių Valstijų armiją sudaro – 1,3 mln. ir dar toks pat armijos rezervas.
„Medžiotojų Lietuvoje yra keliasdešimt tūkstančių. Ir jie turi šautuvų. Kalašnikovų duoti nereikia. Jiems reikia duoti tik kažkokius organizacinius vienetus. Su Krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu apie tai tikrai esu kalbėjęs. Ieškome būdų, kaip juos integruoti į šaulių būrius arba į kitokius teritorinius gynybos vienetus. Kad pakiltų visa Lietuva, jei tik kas… Dėl finansavimo gynybai – tikriausiai, atsimenat 89-uosius, 90-uosius metus, kai mes kalbėjome – kas nemaitina savos kariuomenės, tas maitina svetimą. Šiandien mes norime maitinti savus. Mums reikia skirti tuos 2 procentus, kad nebūtų taip kaip kai kas jau garsiai kalba…“, – kalbėjo V. Pranckietis.
Kad šalies medžiotojai būtų reikšminga jėga karinio konflikto metu liudija ir neseni įvykiai, kai Rusija siekė išsiaiškinti, kiek ši asmenų grupė Lietuvoje gali turėti įvairiausių ginklų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.