PAPILDYTA:Patvirtinta dvinarė įmokų sistema

Pagal ją labiausiai šiukšlių surinkimo kaina didėja kaimiškųjų vietovių gyventojams. Miestų ir miestelių tai neliečia – jiems paslauga truputį atpigs.
Pastovioji dalis visiems rajono gyventojams – 10,66 Eur. Kintamoji dalis miestuose ir miesteliuose – 10,74, o kaimuose ir viensėdžiuose – 8,6 Eur vienam gyventojui per metus.
Nuo kitų metų sausio miestų ir miestelių gyventojai mokės po 21,4 Eur – buvo 23,64 Eur, o besinaudojantiems bendrais konteineriais – 25,56 Eur. Kaimo gyventojai mokės po 19,26 Eur – buvo 11,76 Eur, o besinaudojantiems bendrais konteineriai – 9,84 Eur.
“Nėra lengvas sprendimas ir žmonės, aišku, jog norėtų dar didesnio sąžiningumo. Kaina tikrai nedidėja ir šis modelis tampa socialiai teisingesnis. Þengę šį žingsnį, mes nesustosime – ir toliau atliekų surinkimo tvarką tobulinsime, kad ji vieną dieną atitiktų visų gyventojų lūkesčius. Sprendimą šiandien priėmėme tokį, nes to reikalauja Vyriausybės nutarimai”, – teigė Tarybos narys Lukas Pakeltis.  
Pagal priimtą sprendimą 50 proc. nuolaida atliekų išgabenimui bus taikoma tik šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų. Ši lengvata rajono biudžetui per metus kainuos apie puspenkto tūkstančio eurų. Be to, nuo kintamosios dalies mokėjimų bus atleisti laikinai išvykę asmenys: studentai, kariai, moksleiviai ir pan.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.