Papasakojo, kaip pradėti verslą

Þinoma anykštėnė Gitana Mileikaitė „Nykščių“ redakcijoje pasidalino savo patirtimi, kaip prakusti net ir neturint pinigų.
Norintiems kažką sukurti verslininkė siūlo nesėdėti užsidarius namuose, o domėtis viskuo – kitų žmonių sėkme, organizuojamais seminarais, mokymais ir pan. bei nebijoti rizikuoti. Pati G. Mileikaitė sako, jog niekada nesijautė verslininke, paprasčiausiai gyvenimas vertė ieškoti būdų, kaip išgyventi.
„Aš nesu verslininkė ir viduje niekada ja nesijaučiau. Bet visada kaip žmogus galvodavau – na, aš turiu iš kažko pragyventi. Nuo to viskas prasidėjo. Nuo nulio. Aš neturėjau pinigų visiškai. Kilo mintis kaip jų sugeneruoti. Sugalvojau paskelbti baidarių išpardavimą būsimam sezonui. Pasinaudojau tuo metu ant bangos buvusiais portalais, kurie siūlė masinius pardavimus ir projektas tikrai pasiteisino. Sugeneravom pakankamai didelę pinigų sumą. Nusipirkom baidarių, transportą ir visą infrastruktūrą pritaikėm. Ta investicija atsipirko šimtu procentų ir atnešė dar šimtaprocentinį pelną per vieną sezoną. Tereikėjo pasukti galvą ir nepabijoti šiek tiek parizikuoti“, – prisiminimais dalinosi G. Mileikaitė ir ragino kraštiečius mažiau skųstis, nedejuoti bei nelaukti, kol kas ką nors už juos padarys.
Kita sritis, į kurią vėliau nusitaikė moteris – svečių apgyvendinimas.
„Po to pradėjau galvoti – na, turiu būstą. O tai nuolatinės išlaidos. Masčiau, kaip padaryti, kad jo išlaikymas nekainuotų. Èia ne verslumas, čia išgyvenimo vadovėlis, kaip aš sakau. Dalyvavau viename seminare ir ten pristatė tarptautinį portalą, kuriame galima užsiregistruoti ir priiminėti svečius. Ir tai yra garantuotos pajamos. Užsidirbau tiek, jog penkerius metus galėjau nebegalvoti, iš kur gauti pajamų mokesčiams. Tada tai buvo ant bangos. Dabar per metus, aišku, tiek nebūtų surenkama, bet metams – dvejiems mokesčių naštą būtų galima pamiršti. Tiesiog tereikia susitvarkyti, paruošti kambarį kažkokį, priimti, pabendrauti su tuo žmogumi… Ir tai nereikalauja absoliučiai jokių investicijų. Šiuo metu jau nusipirkau Anykščiuose trečią būstą. O anksčiau visą laiką galvojau, tai kaip čia bus žiemą – šildymas vienas iš brangiausių… Jau buvau pasiruošusi iš kažkur kitur paimti ir pridėti. Tačiau nieko panašaus – pats būstas išsilaikė nuo pirmos minutės“, – kalbėjo šiuo metu Lietuvos kaimo turizmo asociacijos tarybos pirmininkės pareigas užimanti kraštietė.    
Ypatingai jaunus anykštėnus G. Mileikaitė ragina nebijoti ieškoti savo kelio versle. Verslininkė įsitikinusi, jog ateityje panašiai kaip ji gyvenančių žmonių, kurie stengdamiesi išgyventi taps verslininkais, tik daugės. O įvairių galimybių, pasak pašnekovės, tikrai netrūksta.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.