Papasakojo, kaip metai paveikė „Laimės žiburį“

Anykščiuose lankėsi VĮ „Lietuvos paminklai“ direktoriaus pavaduotojas Jaunius Kavaliauskas ir architektė Ieva Vilytė. Jie rajono vadovams ir specialistams pristatė rašytojo Jono Biliūno kapo ir obelisko sutvarkymo projektą.

Pristatydama projektą architektė I. Vilytė susirinkusiems plačiau papasakojo apie atliktų tyrimų metu nustatytus paminklo ir į jį vedančių laiptų pažeidimus: granito blokai, iš kurių pastatytas obeliskas, yra užteršti kalcio karbonato druskomis, metalinės konstrukcijos – pažeistos korozijos, stiklo vitražai pasidengę apnašomis, vietomis – ištrupėjusios cemento siūlės, metaliniai vitražų rėmai vietomis surūdiję. Dėl kritulių nuvedimo ir nestabilaus pagrindo laiptų pakopos yra pasėdusios ir išsikraipiusios. Laiptų aikštelių betonas vietomis sutrūkinėjęs ir ištrupėjęs. Metaliniai laiptų turėklai pažeisti korozijos, turėklų pamatai apnuoginti, išplautas gruntas prie jų.

Atlikus restauravimo darbus pagal parengtą konservavimo, restauravimo darbų programą būtų atnaujintas J. Biliūno bareljefinis portretas ir antkapis, nuvalyti granito blokai, rekonstruotas stogelis, laiptų turėklai sustiprinti betonu ir nuvalyti mechaniniu būdu, įrengta kritulių surinkimo ir nuvedimo sistema, kartu įrengiant naują lauko akmenų lataką.

Susitikimo metu Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis iškėlė klausimą dėl planų atlikti kraštovaizdžio formavimo kirtimus ir atidengti restauruotą „Laimės žiburį“. Taip pat – vėl, kaip ir prieš kelis dešimtmečius, nušviesti obeliską įrengiant iš toli matomą šviečiantį žiburį.

Anykščių rajono savivaldybė Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos pateikė paraišką Jono Biliūno kapo ir obelisko tvarkybos (remonto, restauravimo) darbų finansavimui iš 2018 m. biudžeto gauti.

Primename, kad 2017 m. Jono Biliūno kapo ir obelisko tvarkybos darbų projekto parengimui finansavimą skyrė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos iš valstybės biudžeto finansuojamos paveldotvarkos programos lėšų. Dalį projekto atlikimo finansavo ir Anykščių rajono savivaldybės administracija. 2017 m. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos Lietuvoje finansavo 13 tyrimų ir tvarkybos darbų projektų parengimų.

4 Komentarai

  1. Gal nelieskit

    Ruosiamas Gedimino kalbo likimas?

  2. Jei jau Žiburys, tai ir turi būti matomas iš toli. ir šviesti kaip žiburys, kaip buvo anksčiau, kątik pastačius.

  3. atvažiavo pasipinigauti, geriau vandens kainas sumažintu

  4. Vorutos kalne yra nuogriuva ir visiems neįdomu. Pristatytas naujas pilies projektas, ar projektuotojai natūroje apžiūrėjo nuogriuvą, ar įvertino kaip ją stabilizuoti ? Ar ne tas pats laukia ant Biliunkalnio ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.