Pamėgo Graikiją

Anykščiuose veikianti turizmo agentūra skelbia, jog kasmet į svečias šalis išlydi apie du šimtus kraštiečių.
Vaidas ir Sigita savo povestuvinei kelionei taip pat pasirinko mėgstamiausią anykštėnų kryptį – išvyko į Kretos salą. Porai kelionė, į kurią buvo viskas įskaičiuota, 5-ių žvaigždučių viešbutyje, kainavo 1500 Eur. Tiesa, jie ją pirko dar rudenį, kada buvo taikomos didelės nuolaidos.
„Dauguma keliautojų atostogoms ruošiasi prieš pusmetį. Tada galima sutaupyti nemažiau nei  šimtą eurų vienam žmogui. Dabar jau perkamos žiemos sezono kelionės. Vasaros maršrutai kiek pakito – jei anksčiau dominavo Turkija, tai dabar pirmoje vietoje Graikijos Kretos ir Rodo salos. Anykštėnai atrado ir visai naują kryptį -Juodkalniją. Kol kas pigiausia Bulgarija, tačiau vykstama ir į Italiją. Nors pavasarį buvo keliautojų į Egiptą, tačiau vis daugiau poilsiautojų linkę likti Europoje. Pažintinėms kelionėms autobusais kraštiečiai renkasi tą pačią Graikiją, Italiją, Airiją“, – teigė kelionių agentūros atstovė.
Neseniai iš po vestuvinės kelionės grįžę minėti jaunavedžiai Sigita ir Vaidas Kretoje stengėsi suderinti poilsį ir pomėgius. Pora daug keliavo išsinuomotu automobiliu, kurio kaina – 60 Eur parai (gerokai mažesnį buvo galima gauti perpus pigiau), dalyvavo ir vietos gidų pasiūlytose ekskursijose.
Porą labiausiai sužavėjo gamta ir jos dalis – pusiau laukinės ožkos ir avys. Ryte jos iškeliauja į ganyklas kalnuose ir vakare grįžta į savo ūkius. Nei piemenų nei kokių nors kitokių gyvulių palydovų anykštėnams taip ir nepavyko pamatyti. Kartais nesimatydavo nė pačių gyvulių, girdėdavosi tik bliovimas, nes jie beveik visiškai susiliedavo su kalnų peizažu.
Anykštėnams dar patiko graikų svetingumas – beveik kiekvienoje užeigoje šeimininkai siūlė paragauti uzo, paskanauti ožkų sūrių. Kainos, pasak keliautojų, gal tik truputį aukštesnės nei Lietuvoje.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.