Pamėgo darbą komisijose?

Seimas, antrą kartą išklausęs generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statuto 23 ir 71 straipsniais, nusprendė vėl sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo suvaržyti Seimo nario Naglio Puteikio laisvę. Už Seimo nutarimą, leidžiantį N. Puteikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę, balsavo 99 Seimo narys, prieš – vienas, susilaikė 5.

Frakcijų proporcinio atstovavimo principu sudarytoje Laikinojoje komisijoje darbuosis ir A. Baura.

Tyrimo rezultatų tikimasi iki rugsėjo 29 d.

E. Pašilis parlamentarus informavo, kad Generalinėje prokuratūroje šių metų balandžio 25 dieną buvo gauta Vilniaus Apygardos teismo 2016 m. balandžio 16 d. nutartis privataus kaltinimo byloje su prašymu kreiptis į Seimą dėl leidimo patraukti Seimo narį N. Puteikį baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Minėtoje nutartyje nurodoma, kad apygardos teisme buvo gautas pareiškėjo skundas privataus kaltinimo tvarka, kuriuo prašoma pripažinti N. Puteikį kaltu padarius Baudžiamo kodekso 154 straipsnio 2 dalyje numatytą nusikalstamą veiką, skirti jam įstatyme numatytą bausmę, priteisti 15 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo ir visas bylinėjimosi išlaidas.

Pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį atsako tas, kas šmeižia asmenį, neva šis padaręs sunkų, ar labai sunkų nusikaltimą per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje už šio nusikaltimo padarymą numatytos alternatyvios bausmės, tai yra bauda, areštas ar laisvės atėmimas iki dviejų metų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.