Palengvės su statybų leidimais?

Pranešama apie dar vieną „valstiečių“ užmoji „patobulinti“ gyvenimą. Šį kartą užsimota stambinti regioninius parkus ir supaprastinti statybų leidimų išdavimą juose. Anykščių mieste, kuris beveik visas yra saugojamoje teritorijoje, už tai turėtų tapti atsakingas vien tik savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyrius.
Iki šiol bet kokio statinio statybas iš pradžių reikėjo suderinti su Anykščių regioninio parko direkcija, o tik tada leidimą išduodavo savivaldybė. Po reformos, dėl kurios kol kas labai daug neaiškumų, visa atsakomybė bus permetama ant rajono vyriausiojo architekto pečių. Be to, pačias parkų direkcijas taip pat rengiamasi apjungti ir pasiekti, kad jose dirbtų ne mažiau nei 20 darbuotojų.
Tačiau toks „valstiečių“ žingsnis, pasak specialistų, atvertų kelią dar didesnei korupcijai ir piktnaudžiavimui.
Teigiama, jog sujungus parkus ir juos sustambinus direkcijos prarastų savarankiškumą net ir norėdamos veikti prieš pažeidimus saugomose teritorijose. Be to, baiminamasi, kad po reformos neleistinų statybų parkuose tik daugės, o statytojai nebekreips jokio dėmesio konkrečiai vietovei keliamiems architektūriniams reikalavimams.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.