Paaiškėjo, į kokią sumą pretendavo ir Anykščiai

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 2022 metais suteikti Kaunui Europos kultūros sostinės vardą ir patvirtino programos „Europos kultūros sostinė 2022“ finansavimą bei valdymą. Numatyta Kauno miesto savivaldybei per 4 metus, nuo 2019 m., skirti tikslinę dotaciją – ne daugiau kaip 10 mln. eurų.

Kultūros ministerija priėmė iš viso šešių Lietuvos savivaldybių paraiškas kultūros sostinės vardui gauti: Anykščių, Jonavos, Kauno, Klaipėdos, Plungės ir Rokiškio.

Kovo 29 d. ministerijoje iškilmingai paskelbtas Europos kultūros sostinės 2022 (EKS) atrankos konkurso nugalėtojas, kuriuo tapo Kaunas.

Europos kultūros sostinės yra skelbiamos nuo 1985 m. Ši iniciatyva laikoma sėkmingiausiu Europos Sąjungos projektu kultūros srityje. Per šį laiką įvairiose šalyse buvo nominuota daugiau nei 60 miestų, visi jie turėjo galimybę atkreipti į save dėmesį nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

LR kultūros ministerijos informacija

3 Komentarai

  1. Referentė Milena

    Nesugebėjo gauti 150 000 siaurukui …

  2. Iš šalies...

    Sapnuoja apie Europos kultūros sostinės vardą?Tegul ATIDŽIAU pasižiūri TIE,nuo kurių sprendimų PRIKLAUSO Anykščių miesto tiek aplinkos įvaizdis,tiek KULTŪRINIS gyvenimas.O gal “sapaliojama”,kad gautų milijonus,kuriuos”kažkur kažkam ir dėl kažko išleistų”,bet nieko vertinga?…

  3. Sapnuoja apie Europos kultūros sostinės vardą?Tegul ATIDŽIAU pasižiūri TIE,nuo kurių sprendimų PRIKLAUSO Anykščių miesto tiek aplinkos įvaizdis,tiek KULTŪRINIS gyvenimas.O gal “sapaliojama”,kad gautų milijonus,kuriuos”kažkur kažkam ir dėl kažko išleistų”,bet nieko vertinga?…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.