Paaiškino, kur dingo pirkėjai

Anykščiuose nykstantis turgus – globalios demografinės situacijos rezultatas. Þemės ūkio skyriaus vedėjo Antano Bauros teigimu, panaši padėtis visoje Lietuvoje, visose Baltijos šalyse ir net daugelyje ES valstybių.
Turgavietėje gerokai brangesnės bulvės nei prekybos centruose – tikrai dar nereiškia, jog prekybininkai apgaudinėja ir siūlo tą pačią produkciją kaip parduotuvės. Vedėjo teigimu, tai gali būti ekologiška, be mineralinių trąšų išauginta daržovė. Paprasčiausiai ūkininkai nebesugeba įsiūlyti ir įtikinamai pateikti savo prekių. Tuo tarpu profesionalūs pardavėjai rinkodarai ir marketingui skiria labai daug dėmesio ir viską pateikia taip, jog žmonės perka.  
„Eilė metų tas pats per tą patį. Nėra buvę, kad turgaus pardavėjai džiaugtųsi žmonių srautais. Kasmet jiems vis mažiau ir vis blogiau. Paprasčiausiai pakito žmonių įpročiai. Daugeliui tikrai maloniau pirkti kitur. Lygiai tą patį matom ir per šventes. Mugėse prekiaujantys skundžiasi ir skundžiasi, kad pas juos niekas nebeateina. Tačiau tereikia paskelbti, kad prasideda registracija dėl prekybos vietų rezervavimo, baisu, kas darosi. Norinčių yra pakankamai. Aišku, sutinku, kad žmonių mažėja ir tai jaučiasi. Tuo pačiu mažėja ir prekybininkų. Kita situacija tik tose Europos šalyse, į kurias plūsta migrantai. Likusiuose kraštuose  – daugiau mažiau vienodai. Ir ta perdėta saviplaka nieko nepakeis“, – įsitikinęs A. Baura.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.