Paaiškino, kodėl šių metų biudžetas – rekordinis

Praėjusiame Tarybos posėdyje patvirtintas bene didžiausias istorijoje Anykščių rajono biudžetas, kuriame 24,5 mln. Eur pajamų ir tiek pat išlaidų. Dainius Þiogelis sako, jog tai dėl to, jog buvo išspręstos mokesčių surinkimo problemos, o sutaupytų lėšų Finansų ministerija nebeverčia grąžinti į bendrą šalies katilą.
Panašią pinigų sumą savivaldybė perskirstydavo prieš pat krizę, tačiau tuo metu buvo kiek daugiau gyventojų, o valdininkai iš inercijos nevengė imtis brangių, kelerių metų trukmės grandiozinių statybos projektų. Visa tai, politiko teigimu, neleido pasiekti tokių rezultatų kaip dabar.
„Tada dar nebuvau Tarybos nariu, bet, berods, tuomet, prieš krizę, kažkuriais metais buvo labai panaši suma ar šiek tiek didesnė. Po kritimo biudžetas kasmet vidutiniškai auga po pusę milijono eurų. Tai pinigų atžvilgiu krizė rajone kaip ir pasibaigus. O taip nutiko, jog keitėsi finansavimas iš valstybės biudžeto, taip pat įtakos turėjo VIP (red.: Valstybės investicijų programos) lėšų didesnis kiekis. Be to, buvo užbaigti tam tikri objektai – labai seniai pradėti, kai mažai kas Lietuvoje išdrįso krizės akivaizdoje tokių imtis. Tai yra kaip yra. Dabar dveji metai iš eilės rajone ir valstybėje mokesčių surinkimo problemos išspręstos ir renkama virš 100-to procentų. Ir dar kas pasikeitė – jei pernai sutaupytų lėšų savivaldybės pagal įstatymus negalėjo pasilikti ir negrąžinti į šalies biudžetą, tai mes pabandėme tai padaryti, ir jau šiais metais tai tapo visų savivaldybių nūdiena. Niekas jų nebegrąžina. Finansų ministerija lyg ir nebeturi pretenzijų šiuo klausimu. Tai tie pinigai persikėlė į dabartinį biudžetą ir jis darosi didesnis”, – radijo stočiai “Nykščiai” kalbėjo D. Þiogelis.
Visas pokalbis, kuriame dalyvavo ir Tarybos narė Rita Kripaitienė – šiandien, kovo 16-ąją, 16-tą valandą laidoje „Savaitės aktualijos“.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.