Paaiškino, kodėl būtent taip, o ne kitaip

Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis sureagavo į nykščiai.lt surengtą Tarybos narių viešą diskusiją dėl pagrindinės miesto gatvės važiuojamosios dalies susiaurinimo. 
Kęstutis Tubis
 
Antano Vienuolio gatvė yra valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.120 Radiškis – Anykščiai – Rokiškis tęsinys Anykščių mieste. Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 155 patvirtintą Kelių priežiūros ir tvarkos aprašą gatvės važiuojamąją dalį prižiūri, jos vertę apskaito VĮ ,,Utenos regiono keliai“, taisymo bei priežiūros darbų užsakovo funkcijas atlieka Lietuvos automobilių kelių direkcija. Visų kitų šios gatvės taisymo bei priežiūros darbų (šaligatvių, želdynų, pėsčiųjų ir dviračių takų, apsaugos tvorelių, autobusų stotelių, lietaus vandens surinkimo tinklų, apšvietimo tinklų ir kt.) užsakovo funkcijas atlieka ir šių statinių vertę apskaito Anykščių rajono savivaldybė. 2012 m. parengtas šios gatvės rekonstrukcijos techninis projektas buvo suderintas su važiuojamąją gatvės dalį prižiūrinčiomis institucijomis: Lietuvos automobilių kelių direkcija, VĮ ,,Utenos regiono keliai“. Atlikta projekto bendroji ekspertizė, eismo saugumo auditas ir gautas statybą leidžiantis dokumentas.
Man, kaip rajono Merui, sprendimas siaurinti gatvę iki 7,5 m pločio nepatiko. Todėl ne kartą kreipiausi į Susisiekimo ministrą ir Kelių direkciją. Ministrui viešint Anykščiuose, susitikimo su Savivaldybės specialistais ir visuomenės atstovais metu, buvo paprašyta išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu. Ministras pabrėžė, kad tai viena iš eismo saugumo užtikrinimo priemonių, kurios plačiai diegiamos Europos Sąjungos šalyse. Be to, Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai, minėdami kitų šalių pavyzdžius, užtikrino, kad sprendimas susiaurinti gatvę ir tokiu būdu priversti eismo dalyvius nepažeisti saugaus eismo keliuose, tikrai užtikrins saugesnes eismo sąlygas ir galbūt išgelbės ne vieną gyvybę. Negaliu nepaisyti specialistų teiginių ir, jeigu tokie techniniai gatvės rekonstrukcijos sprendimai pagerins eismo saugumą šioje gatvėje, gatvė taps estetiniu požiūriu patrauklesne, o svarbiausia, jeigu bus užbėgta už akių tragiškiems eismo įvykiams – tai ir bus didžiausia nauda miestui ir jo gyventojams bei svečiams.
Šis projektas galėjo būti ir nepradėtas įgyvendinti, todėl dar pernai inicijavau kelis pasitarimus su VĮ „Utenos regiono keliai“ vadovais, dalyvaujant Kelių direkcijos atstovams, dėl  A.Vienuolio gatvės rekonstrukcijos darbų atlikimo terminų nustatymo. Buvo nutarta darbus pradėti 2016 m. pabaigoje ir baigti 2017 metais.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.