Organizacijas Utenos apskrityje jau parėmė 3 tūkst. gyventojų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad Utenos apskrityje paramos prašymus už 2021 metus jau pateikė per 3 tūkst. gyventojų.

„Gyventojai kasmet deklaruodami pajamas turi galimybę be papildomų išlaidų skirti dalį sumokėto GPM savo norimoms organizacijoms. Kviečiame pasinaudoti šia galimybe ir tokiu būdu prisidėti prie savo norimų organizacijų veiklų. Nuo šių metų tai daryti kaip niekada lengva, nes pilką GPM paramos prašymą skirti paramą pakeitė itin patogus paramos vedlys“, – teigia Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė ir pabrėžia, kad e. būdu teikiama parama užtikrina, jog gyventojas tai daro savanoriškai, o vedlys šiame procese padeda prašymą užpildyti teisingai iš pirmo karto.

Pernai nuo 2020 m. sumokėtų mokesčių 18,8 tūkst. Utenos apskrities gyventojų iš viso paramai paskyrė 653 tūkst. eurų. Iš jų politinėms partijoms skirta 30 tūkst. eurų, o profsąjungoms ir jų susivienijimams skirta beveik 23 tūkst. eurų.

Panevėžio AVMI primena, kad GPM paramą skirti gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais sumokėjo GPM nuo savo gautų pajamų (atlyginimas, parduotas pelningai turtas, pajamos iš savarankiškos veiklos ir kt.). Privalantys pajamas deklaruoti gyventojai GPM dalį skirti gali tik teisingai ir laiku pateikę pajamų mokesčio deklaracijas ir sumokėję apskaičiuotą mokestį.

GPM paramą skirti galima tik paramos gavėjo statusą turintiems asmenims ir reikalavimus atitinkančioms politinėms partijos. Prieš teikiant prašymą gyventojai visada gali pasitikrinti tai VMI internetinėje svetainėje. Pažymėtina, jog prašymas skirti GPM dalį bus įvykdytas tik tuo atveju, jei jį gyventojas pateiks laiku – iki gegužės 2 d. per EDS. Popieriniai prašymai nuo šių metų nebepriimami.

Paramos gavėjams ir meno kūrėjams galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. Pagal vieną pateiktą prašymą, pajamų mokesčio dalis gali būti pervedama penkis metus iš eilės – už praėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Jei gyventojas prašymą jau yra pateikęs ankstesniais metais, perėjus prie paramos vedlio teikti iš naujo ar tikslinti jo nėra būtina.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.