Orai vairuoti nepadeda – pasipylė avarijos

Šeštadienį visą dieną pylė lietus. Rudeniški orai, krituliai sunkina vairavimo sąlygas.
Pranešama apie dvi avarijas, kurios šeštadienį įvyko Anykščių rajone. Apie 16 valandą netoli ribos su Utenos rajonu, kelyje Kaunas-Zarasai, nuo kelio nulėkė tamsios spalvos universalas. Dar apie vieną eismo įvykį „Nykščiams“ pranešė liudininkai iš Debeikių.  Pasak jų, šeštadienį čia taip pat įvyko avarija,  apsivertė automobilis. Kol kas daugiau detalių nežinoma.

Beje, policija informuoja, kad spalio pradžia buvo tragiška, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per praėjusią savaitę (spalio 4–10 d.), penktadienį–ketvirtadienį, šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 87 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 3 eismo dalyviai (2 moterys, 1 vyras). Sužeisti 108 žmonės, tarp jų – 16 nepilnamečių (9 keleiviai, 2 pėstieji, po 2 mopedo ir motociklo vairuotojus). Įvykiuose nukentėjo: 34 vairuotojai (2 motociklų, 2 mopedų), 39 keleiviai, 22 pėstieji (9 – pėsčiųjų perėjose), 13 dviračių vairuotojų.
Neblaivūs vairuotojai, pirminiais duomenimis, dalyvavo 7 įvykiuose, žuvo 1 žmogus, 8 sužeisti. Palyginti šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, pirminiais duomenimis, įvyko 35 įvykių (67 proc.) daugiau, žmonių žuvo 3 daugiau, sužeista 46 (74 proc.) daugiau.
Šiais metais (iki spalio 10 d. imtinai) Lietuvoje eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 137 žmonės, t. y. 5 daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Daugiausia žuvo vairuotojų – 64 (16 motociklų) ir pėsčiųjų – 37 (18 – tamsiuoju paros metu, 7 – pėsčiųjų perėjose), taip pat 28 keleiviai, 7 dviračių vairuotojai, 1 asmuo, dirbęs kelyje. Tarp žuvusiųjų – 8 nepilnamečiai.

NYKŠČIAI

5 Komentarai

  1. Žiauri statistika. Pagal gyventojų tankumą tai labai aukštas procentinis rodiklis žuvusiųjų eismo dalyvių. Išvada: neatsakingas elgesys vairuojant, pėsčiųjų ir dviratininkų neatsargus elgesys ir galimai nepaisymas saugos reikalavimų kelyje.

  2. maciau ta prie utenos ribos, nieko ten baisaus tik masyna apdauze.

  3. Kom. Išvada

    Kiek kartų teko stovėt prie perėjos ir laukt kol pravažiuos 5 – 6 automobiliai. Kai kurie pradeda stabdyti tik prie pat perėjos.. Taip, sutinku, būna neatsargių pėsčiųjų. Bet dažniau pavaikščiojus, supratau kad jei vienam prie perėjos stovėt, tai ir moteriškės pralekia nestabtelėjusios..

    • Čia ir atskleidžiama vietovės žmonių , sėdinčių už automobilio vairo žema vairavimo kultūra ir nepastebėjimas kitų eismo dalyvių -pėsčiųjų. Pėstieji taip pat turi rodyti dėmesį vairuotojams ir prieš įžengint į gatvę, kad ir perėjoje, parodyti aiškų ketinimą eiti , savo kūno kalba į tai atkreipiant vairuotojų dėmesį.

  4. Sustoti prie perėjos jokios problemos nematau, bet reikia būti ir pėstieji būna žmoniški. tikrai ne pati geriausia vieta pokalbiui yra prie pėsčiųjų perėjos. sustoji praleisti, o jie kalbasi lyg niekur nieko. todėl nereikia sakyti, kad tik vairuotojai kalti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.