“Obuolinėse” – alaus gausa ir vietoje spaudžiamos sultys

Gražus, vasariškas oras baigėsi vakar. Darganotas rytas suviliojo žymiai mažiau nei tikėtasi lankytojų, norinčių pasidžiaugti švente. Tik prekybininkai, kaip visada, nestokojo entuziazmo ir vilties pelningai parduoti savo produkciją. Prie Kultūros centro vyko intensyvi prekyba medeliais, gėlėmis.

Vilniaus gatvėje nusidriekusioje mugėje miestiečiai galėjo rinktis įvairiausių mėsos gaminių. Iš Ukrainos ar Latvijos atvykę amatininkai siūlė savo dirbinius. Lietaus debesims prasisklaidžius, pagausėjo ir pirkėjų. Originaliai sumąstė pamariečiai atsivežę rūkyklą ir vietoje rūkę žuvį. Smaližius džiugino duonos ir pyragų gausa. Megzti ir įvairūs vilnoniai gaminiai pranašavo apie besiartinantį
žiemos sezoną. Stebino ir naminio alaus gausa. Prekiavo net keli skirtingų regionų aludariai.

Ūkininkų sąjunga atvežė įvairių veislių mėsinių galvijų. Išskirtinio vaikų dėmesio susilaukė avys, ožkos,stručiai, juodos kaip anglis vištos. Ūkininkai visus norinčius vaišino labai skania žirnių koše su lašinukais bei įvairiomis, iš žemės gėrybių pagamintomis sultimis. Beje, vietoje spaustomis obuolių sultimis vaišino mugės dalyvius ir Anykščių bibliotekininkai. Bibliotekos direktorius R. Kutka juokavo, kad niekur pasaulyje nepamatysi bibliotekininkų, spaudžiančių mugėje sulčių.
Gerai nuteikė tai, kad vos keli prekybininkai siūlė visiem pabodusias kiniškas prekes. Ir prie jų prekyviečių tikrai matėsi vos vienas kitas žmogus. Nors tai obuolių šventė, tačiau šventės “kaltininkų” teko gerokai paieškoti. Vos vienoje vietoje radau obuolių sūrio. Kaip bebūtų keista, bet rūkytų, keptų ir kitokių iš pieno pagamintų sūrių nė vienas prekiautojas neleido paragauti. Kažkaip
ranka nekilo pirkti katino maiše. Stebino kainos, ypač žuvies. Maždaug 1,5 ar 2 kartus brangiau nei ta pati produkcija Anykščiuose esančioje žuvies parduotuvėje. Mėsos gaminiai, taip pat brangesni nei vietos gamintojų.
Galiausiai tai šventė, kaip anksčiau atlaidai. Sutinki draugus, pažįstamus, pabendrauji. Juk to ir reikia pensininkui, o apsipirkti galima ir “Norfoje”.
Algimantas Gudelis

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.