Debatuose prisimintas Audriaus Vasiliausko likimas

Rugsėjo 15 dieną Anykščių viešojoje bibliotekoje vyko kandidatų į Seimą Deltuvos šiaurinėje rinkimų apygardoje debatai, kuriuos organizavo  nešališkas politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“. Debatuose dalyvavo 7 kandidatai, juos vedė žurnalistė Monika Petrulienė.

Debatuose Anykščių viešojoje bibliotekoje dalyvavo Tomas Baranauskas, Centro partija – tautininkai, Kęstutis Jacunskas, Lietuvos socialdemokratų partija, Audrius Penkauskas, Krikščionių sąjunga, Mindaugas Sargūnas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Ričardas Sargūnas, Darbo partija, Tomas Tomilinas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Kęstutis Tubis, Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

M. Petrulienė pajuokavo, kad diskusijoje dalyvauja du Sargūnai, du Tomai ir du Kęstučiai, todėl į kandidatus, kad nesipainiotų, kreipdavosi vardu ir pavarde. Pirmiausia kandidatai buvo paprašyti išvardinti 3 dalykus, kuriuos sieks pakeisti ar skirs dėmesio patekę į Seimą.

Tomas Tomilinas kalbėjo remdamasis jau esama patirtimi, kad jis yra tas žmogus, kuris atidžiai seka, ką „mes pažadėjom ir ką padarėm“. T. Tomilinas tikino, kad pagrindinį dėmesį skirs socialinei sferai, sveikatos apsaugai ir ekonomikai. „Mes darome finansiškai raštingus sprendimus, todėl ekonomika „nesustoja“, tikiu, kad tai suveiks“, – kalbėjo T. Tomilinas.

Mindaugas Sargūnas teigė, kad įvestų skiepo nuo erkinio encefalito kompensavimą, atšauktų draudimą prekiauti alkoholiu ir siektų pritraukti jaunas šeimas, kad trejus metus persikėlusiems į regioną jauniems žmonėms nereikėtų mokėti gyventojų pajamų mokesčio, kas padidintų jaunų žmonių pajamas.  „Per trejus metus jaunas žmogus stipriai įleistų šaknis, žinom, kokia sunki būna pradžia“, – apie šį savo siūlymą kalbėjo M. Sargūnas.

Ričardas Sargūnas kalbėjo, kad siektų pritraukti investicijas, pensijas pakeltų iki 750 eurų, o minimalų darbo atlyginimą- iki 770 eurų, taip pat R. Sargūnas sakė, kad skirtų dėmesio jaunimui.

Kęstutis Tubis teigė, kad siektų darbo vietų kūrimo regione, sudaryti sąlygas žmonėms keltis gyventi į kaimą ir gerinti esamų gyventojų gyvenimo kokybę. „Mūsų partneriai Odeshiogas – gyventojų 5000, veikia 5 gamyklos“, – apie tai, kad Anykščiai turi į ką lygiuotis, sakė K.Tubis.

 Audrius Penkauskas kalbėjo, kad politikoje vienas gali kelti tik problemas, todėl pažadų sakė nedalinsiantis, tačiau kalbėjo, kad turi pasiūlymų. „Išdalinčiau jauniems žmonėms valstybinę žemę, kad jie galėtų kurtis“, – sakė A. Penkauskas.

Kęstutis Jacunskas kalbėjo kaip gydytojas – sakė, jog siektų išlaikyti visas ligonines su  visais veikiančiais skyriais, įvestų privalomus ir nemokamus skiepus vaikams, rūpintųsi švietimu ir priešintųsi neadekvatiems ribojimams. „Kai 40 procentų vaikų neišlaiko matematikos – tai aklavietė“, – kalbėjo K. Jacunskas.

Tomas Baranauskas kalbėjo, kad „mūsų laukia dar viena katastrofa. Jei iki šiol mokyklos buvo uždaromos dėl vaikų trūkumo, tai ateityje bus uždaromos dėl mokytojų trūkumo“. Pasak T. Baranausko, panaikinus Edukologijos universitetą, tokia grėsmė reali, todėl Seime jis rūpintųsi mokytojų rengimo klausimais,  istoriniais klausimais ir sveikatos apsauga.

Tiesa, paklausti iš kur imtų lėšų savo rinkiminiams pažadams įgyvendinti ir kiek tai kainuotų, praktiškai visi kandidatai teigė neskaičiavę. Lėšų kandidatai rastų valstybės biudžete, restruktūrizuodami valstybės skolą, „nugnybdami“ lėšų iš kitų sričių, sakykim, kariuomenės.

Debatus vedusi M. Petrulienė uždavė kandidatams įvairius  klausimus – kokią muziką klauso, ar yra viršiję greitį, ar pritartų lytinio mokymo įvedimui, kokioje šalyje norėtų gyventi ir t.t. Kandidatai sulaukė klausimo iš interneto, ar yra atėmę gyvybę naminiam augintiniui. Žinoma, visi sakė, kad ne, tik T. Baranauskas kalbėjo, kad teko užmigdyti katę, tačiau K. Jacunskas nuramino savo oponentą, kad tai buvusi eutanaziją.

Klausimus galėjo užduoti ir salėje buvę žmonės. Anykštėnas Romaldas Gižinskas klausė T. Tomilino, kiek rajone per metus gimsta ir miršta žmonių.  Neseniai anykštėnu tapęs T. Tomilinas atsakė, kad tiksliai nežinantis, bet „gimsta mažai“. Profsąjungos atstovė Alvyda Verikienė visų kandidatų klausė, ar reikalingas politinis pasitikėjimas vadovams, kurie darbo vietas užėmė konkurso keliu. „Kalbate apie sveikatos apsaugą, ligoninių išsaugojimą, o kaip buvo pasielgta su Audriumi Vasiliausku Anykščiuose? Atėjo jaunas mokslų daktaras, tai jį išėdė, savivaldybės vadovai kasdien skambino, prašė – būk geras, išeik išeik. Klausimas visiems kandidatams – ar reikalingas politinis pasitikėjimas?“ – kalbėjo A. Verikienė.  Žinoma, kandidatai atsakė, kad pirmiausia turi būti kompetencija ir nereikia politizuoti darbo vietų. „Kas padaryta su Audriumi Vasiliausku – žemiau politinio lygio“, – sakė K. Tubis. Beje, K. Tubis geriausiai pasirodė ir per istorinių bei politinių žinių „apklausą“. „Galėtumėt dalyvauti protmūšyje“, – juokaudama  įvertino K. Tubio žinias M.  Petrulienė.

Kandidatų debatai truko beveik dvi valandas. Reiktų pasakyti, kad tokie debatai praktiškai neturi jokios prasmės. Klausimai pateikiami chaotiškai, o į salę buvo susirinkusios tik kandidatų palaikymo komandos, todėl tikėtis, kad ir labai gerai pasirodęs kandidatas pakeis oponentų nuomonę, neverta.  O jei pasirodė nekaip – irgi nieko tokio – visuomenė, tai yra tie, kuriems debatai ir buvo skirti – tiesiog nepamatė.   

Linas BITVINSKAS

 

35 komentarai

 1. Tubis net pradinukams kiša savo kalendoriukus ir lankstinukus. Šlykštu.

  • Jūsų pradinukai gal jau peraugę? Bijot, kad išrinks, pasibaigs savivaliavimas Anykščiuose.

   • Savivaliaujama tada, kai STT savavališkai išveda iš kabineto ? ar kai kabinete įrengia stebėjimo kamerą?

    • Tai dėl to ir įrengė matyt, kad neleido savavaliauti tuo metu, ačiū pareigūnai padėjo laikinai ateiti chuntai į valdžią.

     • Tai kad chunta buvo anksčiau. Valdė despotas diktatorius, be jokių demokratijos užuomazgų. Toks žmogus puikiai tiko teisėsaugoje, bet ne politikoje. Todėl ir į seimą jis netikamas.

 2. As tai balsuosiu uz LSDP kandidata K.Jacunska , matosi realiai mastantis zmogus .

  • Jei K Jacunskas iš tikrųjų sakė, kad „Kęstutis Jacunskas kalbėjo kaip gydytojas – sakė, jog siektų išlaikyti visas ligonines su visais veikiančiais skyriais,“ – jis yra kvailys! Taip niekada nebus. Taip nėra nei vienoje šalyje. Jacunskas išlaikys Anykščiuose gimdymo skyrių, kuriame personalo daugiau, nei gimdyvių? Vaikų skyrių, kuriame per mėnesį vidutiniškai buvo gydoma 3,5 vaiko? Gal chirurginį skyrių, jei jame bus atliekama pavienės operacijos? Ligoninę, iš kurios ligoniai bėga gydytis į kitas rajonų ar miestų ligonines? Iš kokių gi pinigų šitas tuščiakalbis tai darys? Maniau, kad gydytojas protingesnis. Klydau.

   • Med. darbuotoja

    Tap. Anykščių ligoninė tik slaugos namai. Nesigydyčiau čia.

    • Jūs atvirai pasakėte tiesą, kurios kiti nedrįsta pasakyti. Arba apgaudinėja, arba trina ir į vatą vynioja. Štai kokie 20 metų trukusios „vaigininės diktatūros“ rezultatai.

    • miestelėnas

     todėl ir vietinės susitarimų valdžios grupuotei arba mandrai vadinamai koalicijai tinka, kad vadovautų senas, bet patikimas savos gaujos t.y. komandos narys, kuris pateisina ir žaliųjų ir kairiųjų ir dešiniųjų ir centro lūkesčius. Kaip sakoma- daktaras ir prie smetoninių laikų ir prie bolševikų ir prie hitlerinių vokiečių- visiems reikalingas.
     Na, o pacientų ar taip ar kitai jau neužtenka miestelyje normaliai ligoninės veiklai užtikrinti, kad išsilaikytų iš aptarnavimo pajamų.

  • Sveiki
   Pasiruošęs visiems, esu rimtas žmogus ir turiu daugybę įdomių paskolų pasiūlymų, kurių dydis svyruoja nuo 3500 iki 50 000 000 eurų. Mano palūkanų procentas yra 3% per metus už jūsų projektų įgyvendinimą. Galite susisiekti su manimi, kad gautumėte tai.

   El. Paštas: Mariabosco01@outlook.fr
   „Whatsapp“: +33752362455

   nuoširdžiai
   Paskolos paslaugos finansavimas

 3. Mąstančių daug, tačiau, vien mąstyti neužtenka, reikia dar sumąsčius ir įgyvendinti

  • Seimas ir yra mąstančių įstaiga. Todėl ir reikia rinkti žmones, turinčius idėjų ir suprantančius realijas. Vyriausybė jau yra vykdomoji valdžia. Ten jau reikia daryti. Todėl pritariu, kad Jacunskas šiai dienai labiausiai tinkamas kandidatas.

 4. iš tikro tai

  Kas bebūtų tik ne Jacunskas Duokite ilgiau pakalbėti ir suprasite viską.,o ne vieną sakinį. Kam eiti į seimą ir ten mokytis,mokytis ir dar kartą………. reikia jau įgytos patirties,kad iš karto prie darbų. Aišku bele kas tik maniškis ir tiek tokia logika partijos.

  • Vejus kazkokius parasei. Medikas baiges medicinos mokslus. Apsiskaites. Uz visus ten sedincius daug kartu protingesnis. Medicina baigti tikrai ne kiekvienas gali.

 5. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

  Na kam rajonui reikalingas medicinos mokslų daktaras vadovauti ligoninei, jei rajonui vadovauja meras – komunistas?

 6. dalyvavau, girdėjau kažkokios bobutės snarglėjimąsi, kad nebeliko ligoninėj „mokslų daktaro“. Maladietc tie kandidatai, kurie atsakė, kad vadovas turi būti ne butinai mokslų daktaras, o su smegenimis ir mokantis vadovauti.

 7. Begediskas komentaras. Na toks lygis…

 8. Tik už K.Jacunską ! Protingas ir išsilavinęs žmogus.

 9. Anykštėnas

  Balsuosiu tik už jauniausia vietinį kandidatą, Mindaugą Sargūną.

 10. Jau dabar galima spręsti,kad antrame rinkimų rate susikaus K.Jacunskas ir K.Tubis. Visi komentarai sukasi tiktai apie šiuos du kandidatus.

  • Pragiedrulys

   Pezėjimas”Nykščiuose” – toli gražu dar ne rinkimai ir išrinkimas mento ar klouno į Seimą! Išsipagiriok, ir nebesapaliosi.

 11. Rinksime mes

  Kaip gaila, kad Seimo nario postais negali pasidalinti partijos ar nesąžiningi vadovai… Čia sudėtingiau, nei su savivaldybės tarnautojų ar įmonių vadovų kėdėmis. Chi chi chi

  • čia tikrai partijų žmonės turi didesnę įtaką nei valstybės tarnybos atrankose VTD Vilniuje kad ir į eilinę savivaldybės specialisto vietą, tad, nepudrinkit smegenų, jei net neįsivaizduojat kaip tos atrankos vyksta.

 12. I ANTRA TURA M.SARGŪNAS IR TOMILINAS,LAIMĖS M.SARGŪNAS.

 13. Jacunskas tegul pretenduoja į ligoninės direktoriaus pareigas. Tą įsisenėjusią problemą reikia spęsti, o norinčių kandidatuoti atsiras. Reikia spaust rajonoi vadovus, kodėl jie delsia skelbti konkurso?

 14. Aš už valstiečius,,jie nors kažką daro ir žmonėms

  • pritariu, va ir mūsų išrinktas tarnauti rajono žmonėm saviavldybs Taryboje ir paskirtas mero patarėju, buvęs kandidatu į merus, buvęs ilgametis ligoninės vyr. gydytojas, direktorius vėl imasi ir daro žmonėms geriasnes medicinines paslaugas Anykšiose. Nepasiduodamas visokioms politinėms provokacijoms pastatė kupolą -palapinę prie ligoninės, nupirko naują rengeno aparatą, nelaukdamas kol ministerija perduos iš savo lėšų nupirktą-turim net du. Užsiima ligoninės patalpų remonto darbais. Viskas dėl žmonių, dėl anykštėnų! Taigi žinokite ką renkate ir ką išsirenkate.

 15. Tik Tūbis !

  Balsuosim visi ! Ačiū kad savivaldybej širšiu lizda išardys ,tik algas ima ir su kompu “ dirba “

 16. Tik be kašioro! Lanzberginiai išvijo puse tautos ,patys rūmus išsistate ( keliuks lygtai nezvyruitas lygtai link jovaišos ) ,išgrobste kiek galima buvo ,priskolinta Lietuva ! Dar mažai jums ? O milenijiniai nieko nenuraukia kas buvo ,tik kaip papūgos kartoja ,rusai puola ,,fui,kie koncervai dvokia 30 met!

 17. balsuokit uz mane o ne uz tuos urodus.ku jie jum duos.nieka. a as,padarysiu jum bagotais visus.dviguba alga dvigubos pencijos.jakiu draudimu.viska atsauksiu.vodka liesis per krastus
  gyvensim pasakoj.bus visa laika fiesta lietuvoj.balsuokit uz mame.partija liuncyperis.

 18. Tik už valstiečius.

 19. palaukim ar nebus keliuko iki p.Sereičiko namų. Kažkas daroma, o gal klystu. dar

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.