Nustebo sužinojęs apie baltarusišką „pėdsaką“

Vasario 3 dieną Anykščių koplyčioje koncertavo violončelininkė Žana Miniotaitė ir pianistas Andrej Teterič (Baltarusija).

Ž. Miniotaitė Anykščiuose koncertavo jau antrą kartą, o iš Minsko atskridęs pianistas Andrej Teterič mūsų mieste viešėjo pirmą kartą. Muzikantai atvežė labai solidžią programą, kurioje skambėjo F. Šuberto, P. Čaikovskio, S. Prokofjevo ir B. Britteno kūriniai.

Beje,  A. Teterič nustebo sužinojęs, kad teks groti pastate, kur yra jo kraštiečių dovana. Koplyčioje, netoli įėjimo, stovi iš Klecko miesto atvežta angelo statula. Koncertą stebėjo per 40 žmonių, kai kurie po koncerto dar ėjo asmeniškai padėkoti muzikantams ir kvietė vėl atvykti koncertuoti į Anykščius.

Violončelininkė Ž. Miniotaitė – solinės, kamerinės ir orkestrinės muzikos atlikėja, tarptautinių konkursų laureatė.  2001 metais Žana įstojo į Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą, o 2005 išvyko studijuoti į Maskvos akademinį muzikos koledžą. Žana yra baigusi Maskvos valstybinę P.I. Čaikovskio konservatoriją. Jos atliekama muzika skambėjo Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos, Norvegijos miestuose.

NYKŠČIAI

 

Vienas komentaras

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.