Nustatė, kad išleidžiame daugiau negu uždirbame

 

Rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“ atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad lietuviai yra išskirtinė tauta Europoje, kuri ne tik nelinkusi taupyti senatvei, bei ir baisūs išlaidūnai. .

Analizuodama tyrimo rezultatus ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto finansų programos vadovė Asta Klimavičienė teigia, kad lietuviai savo polinkiu netaupyti senatvei išsiskiria ne tik iš Baltijos šalių, bet ir visos ES.
„Lietuvoje išleidžiame daugiau nei uždirbame. Estija šiuo atveju yra išskirtinė, jie labiausiai skandinaviški, jų taupymo norma atitinka ES vidurkį. Lietuva vienintelė šalis, neturinti prievolės elemento, jie įtraukiami, bet turi teisę nedalyvauti. (…) Latvijoje ir Estijoje dalyvavimas yra privalomas nuo tam tikro amžiaus“, – sakė A. Klimavičienė.
Kaip parodė tyrimas, nepaisant antros pakopos, kuria naudojasi dauguma gyventojų visose Baltijos šalyse, antra populiariausia pensijos kaupimo priemonė Lietuvoje ir Estijoje – pinigų taupymas grynaisiais arba banko sąskaitoje. Lietuvoje šį taupymo būdą renkasi 18 proc. apklaustųjų, o Estijoje – 22 proc.
Latvijoje antra populiariausia priemonė – trečios pakopos pensijų fondai. Juose kaupia daugiau nei ketvirtadalis apklaustų Latvijos gyventojų. Lietuvoje ir Estijoje šia priemone naudojasi po 17 proc. žmonių.
Ketvirta populiariausia priemonė Latvijoje ir Lietuvoje – investicinis gyvybės draudimas. Tarp estų populiaresnis taupymo būdas yra asmeniškai investuoti į vertybinius popierius, nekilnojamąjį turtą ar kitas turto rūšis – tai daro 15 proc. gyventojų, dvigubai daugiau nei Latvijoje ir Lietuvoje.
Lietuvoje 44 proc. apklaustųjų nurodė, kad nesirenka pensijų fondų, nes nepasitiki pensijų kaupimo sistema, 25 proc. tvirtino, kad tiesiog negali sau to leisti, 5 proc. nemano, kad jiems prireiks papildomų pinigų pensijose, 26 proc. teigė nežinantys, kodėl nekaupia.
Tyrimą „Luminor“ užsakymu birželio mėnesį Baltijos šalyse atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“. Iš viso Lietuvoje apklausta 1009 respondentų, Latvijoje – 1012, Estijoje – 1105. Respondentų amžius – 18-65 metai.

NYKŠČIAI

7 komentarai

 1. mokėkit normaliai ,o ne vokeliuose ir bus viskas gerai

 2. Buves Lietuvis

  Tai blin is 450€ kurkliu karjero , dafiga cia sutaupysi , tik del to kad obuolius superka ir pavyksta isleist daugiau nei uzdirbu ,

 3. Pensininkas

  Normalioj valstybei senatvei žmonės užsidirba ir gauna geras pensijas

  • Normalioje valstybėje visi kaupia II pakopoje. Kodėl vokiečiai sulaukę pensijos ilsisi ir keliauoja po pasaulį? Tik todėl, kad kaupė II pakopoje. Lietuvoje visi kaip durnai kaupia nekilnojamu turtų. Dabar kaip debilai mokės mokesčius. Taip jiems, debilams ir reikia.

 4. Gudručiams

  Tai kad nėra iš ko taupyt….

 5. Nenormalioje valstybėje

  Normalūs žmonės mauna kuo toliau iš šios
  „normalios“ švogerių valstybės. Jau dvigubai atsiliekam nuo Latvių ir Estų. Vsiškai nykstam…

 6. Sveiki, perku senus nenaudojamus automobilius eksportas i rytus 864355523

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.