Nusitaikė į apleisto nekilnojamojo turto savininkus

Meras Kęstutis Tubis kreipėsi raštu į Lietuvos savivaldybių asociaciją, kad ši pradėtų rengti teisės aktų pakeitimus, kurie leistų efektyviai kovoti su neatsakingais investuotojais. Siūloma neprižiūrimus pastatus suremontuoti biudžeto lėšomis, o vėliau panašiai kaip Vokietijoje išlaidas išieškoti iš turto šeimininkų.
Kraštutinių priemonių imamasi vien todėl, jog nebeįmanoma susikalbėti su „investuotojais“, įsigijusiais įvairius pastatus rajone prieš kelerius metus. Bene dažniausiai linksniuojami perpardavėjai, prie ankstesnės kadencijos valdžios nusipirkę senosios ligoninės pastatus. Apleistų objektų, kurių savininkai nekreipia jokio dėmesio į valdininkų prašymus tinkamai jais pasirūpinti, rajone netrūksta.
„Labai daug dirbame, kad tie apleisti statiniai kuo greičiau būtų prikelti naujam gyvenimui, kad juose būtų sukurta darbo vietų. Ir visai nesvarbu, kad senoji ligoninė – privačiose rankose. Darome viską, kad tas pastatas būtų palaikomas, sutvarkytas ir jame vykdoma kokia nors veikla. Vokietijoje veikia speciali inspekcija, kuri prižiūri tiek statybas, tiek pastatytus pastatus. Jei šeimininkai nesirūpina, tai ji tai padaro už juos tik vėliau pateikia sąskaitą. Panašiai bandysime tvarkytis ir mes“, – sakė K. Tubis.
Be to, mero teigimu, užsienio investuotojams yra rengiami Anykščių rajono nekilnojamojo turto objektų pristatymai anglų ir rusų kalboms. Su jais jau supažindinti ir kai kurių valstybių ambasadoriai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.