Nuomonė. Stebisi keistu šaligatvių valymu

Anykštėnas Juozas Ratautas kelia klausimą, ar gausiau pasnigus tinkamai valomi šaligatviai Anykščių mieste.

„Kovidiniai šaligatviai. Šaligatvių valymas pastaruoju metu įgavo keistoką prasmę. Traktoriukas dalį sniego nustumia į šonus, dalį jo prispaudžia prie žemės ir sumindo, o gale pastatytas agregatas gausiai „patręšia“ pravažiuotą ruožą druska. Ši, reaguodama su sniegu, pagamina šlapią, klampią masę, liaudiškai vadinamą marmalynę. Įtariu, kad nauji paslaugos tiekėjai siekia perauti anykštėnus gumine avalyne. Kita vertus, nėra ko karantino metu vaikščioti… Likite namie!“, – socialiniame tinkle rašo J.Ratautas ir prideda porą nuotraukų,kaip atrodo šaligatviai Anykščiuose.

32 komentarai

 1. Todėl, kad pigiausia kaina.

  • Pastabėlė

   O gal kai kam naudingiausia bendrovė?

   • norėtūsi išsamiau

    gal kokių faktų žinot, papasakokit, ir kitiems įdomu sužinoti.

    • rajono vykdomojo laikraščio internetiniam portale yra didelis straipsnis, kad taip būtų neetiška pagal informacijos sklaidos kodeksą :). Jeigu kažkam dėl to jau gera, tai ir anykštėnams čia gera gyventi … 🙂 🙂 :).
     Būkite vieningesni, pirkite kaliošus ir vaikščiojimo lazdas !

 2. Pastebejau,kai sniego buvo maziau vale,o dabar jau ne…pavargo.

 3. o miesto pakraščiai išvis nevalyti

 4. tas pats anksčiau buvo ir dabar niekas nepasikeitė bent jau nors per vidurį šaligatvio perbraukdavo. Iš viso nebedirba valytojos ,praeina su kibiru rankoje,telefonu pakalba ir dingsta ( aišku ne visos)

 5. Klausimas pakyla-ar yra savivaldybėje skyrius ir specialistai, atsakingi už miesto teritorijos šaligatvių ir kiemų priežiūros paslaugų kontrolę bei vertinimą, kuriems būtų galima pranešti problemą ir sulaukti tinkamos reakcijos dėl užregistruotos problemos? O gal čia seniūnaičių pareiga -pasirūpinti tuo, kad aptarnaujančios įmonės sudarytų tinkamas gyventojams judėjimo sąlygas, pašalindami tiek lapus, tie šiukšles tiek ir iškritusio sniego ar susidariusio ledo dangas nuo šaligatvių ir įėjimų į daugiabučių namų laiptinės laiptų.

 6. anksciau buvo sniegas nukastas,smeliu pabarstyta , o dabar per pliurza slepsi.

 7. per paskutinius kelis metus sniego nebuvo todel ju ir nereikejo nuo sniego valyt o dabar valo

 8. Jo,valo sudinai….

 9. Anykštėnas

  Pritariu 100% , valo šudinai arba visai nevalo, jokie traktoriukai nepakeis valytojų šiupeliavimo

  • Seniai aišku,kad Anykščiams reikia seniūno. Juk turi kažkas kontruoliuoti įmonių darbą.

   • yra tuzinas seniūnaičių su sutektomis teisėmis atstovauti gyventojų interesus valdžios namuose. Tai ką veikia? Ar nor vienas pasirūpino savo seniūnaitijos gerove? Ar išsakė miesto valdžiai aktualijas?
    Sėdi visi kaip pabučiuoti ir laukia ką jiems iš savivaldybės administracijos nurodys. Patys gyventojai taip pat tyli ir nieko nereikalauja.

 10. O Jūs pabandykit su vaiko vėžimėliu išvažiuoti… nei pastumsi nei patrauksi… labai pritariu autoriui už pastabas.

 11. imk ir nusivalyk, jei blogai, pasiemes kastuva, suzinosi ka reiskia valytojams,kurie valo kas ryta tokiems ponams kaip jus…maziau dejuosite, ner ko vaikscioti, juk karantinas 🙂 plius uzmieti kazkokiam.

 12. Šaligatviai yra nenuvalomi, o „nuknisami“. Tenka bristi per druskos, purvo ir sniego mišinį. Kojos sušlampa ir labai slysta…Geriau būtų visai nevalyta. Patogiau eiti snieguotu, nevalytu žmonių pramintu takeliu.

 13. Kodėl nebevalo Kalno gatvės?

 14. Šaligatviai baisūs,nevalyti ,o ypač miesto pakraščiai

  • jeigu vicemeras nieko nesako, kai kreipiasi į gyventojus ir neužsimena, kad įmonė blogai valo, tai ar Juozas ar Marijona gali šnekėti ir rašyti taip kaip jiems nuotaika leidžia.

 15. Anksčiau valydavo labai gerai.o dabar baisu😱

 16. Salygatviai labai prastai nuvalyti. Druskos pribarsto ir tenka eit per didziausia pliurze. Ypac Taikos gatve ir MSV. I darba nueinu slaput slaputelem kojom. O be to Taikos g. visu pesciuju pereju prazia uzverstos sniego pliurze. Matau viena valytoja einancia su kastuvu, bet ji nesiteikia atkast. Zodziu tragiskai priziurimi salygatviai. Pritariu, kad jokie traktoriukai nepakeis sniego kastuvo. Nejaugi meras nepastebi, kaip prastai priziurimi salygatviai?

 17. Mažu inpiešis

  vadeliotojis buva, kad teip nukreivojo. A ti kur KIKus su šiupelėm?

 18. Tegu priima dar po vieną žmogų ant šaligatvio. Taip vargšės nespėja valyt, jos ne tik valo, bet kiek mačiau dar ir šiukšles renka… Tik nuvale viena galą, tuoj kitame prisnigo ir pripuste. O be to gal joms už valandas moka?kas ten žino kokia tvarka tam komunalini?save į jų vietą pastatykite mieli komentatoriai ir pažiūrėsim kaip patys nuvalysit. Kiek žinau tai sąlygos tragiškos vargšės net tualetu niekur nėra, pagalvokit kur jos pietauja, ant lauko… Norėtumėt pabandyt mieli anykštėnai šunis ką darbelį padirbėt?

 19. Vienur traktorių kai valo, o kitur ne, tai kaip suprast? Gal tikrai žmonės nespėja tokiu plotų nugremzt, kokie priskirti? Čia vadovybės problemos, o ne valytojų.

 20. atsakymas anykštėnui

  ponai pėsti nevaikšto , o šunaujai bet kaip gerai

 21. Mūsų meras prieš kiek laiko prisigyrė, kiek daug darbų yra padaręs kad suklestėtų kurortinis miestelis. Bet kurortui lyg ir nepridera būti nevalytam. Anksčiau valė gatves „Ukmergės versmė“ ir buvo žymiai geresnė padėtis, nes valytojos valė rankiniu būdu. Dabar gi traktoriukas pralekia šaligatviais anksti ryte, budindamas gyventojus, bet iš jo valymo naudos- maža. Tik prie savivaldybės šaligatvis gražiai nuvalytas, nes ten valo valytojos, o ne traktoriuku. Ir gatvių valymas suprastėjo, sniego nevalo, o priberia druskos. Pravažiuojančios mašinos taško sniego pliurę, tik saugokis kad neaptėkštų.

 22. Ratautai, parašyk dar ką nors nes čia dar ne visos Anykščių problemos?

 23. Logiškai, davai, mąstom

  Ėjau po pietų iš darbo. Traktoriukas prie ligoninės kad valo, kad valo. Logikos yra, jei šals, nesnigs, tai užteks kokiai savaitei. Ryte niekam pusnys nekilo ranka prakasti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.