Nuomonė. Karantinu pasinaudojo tie, kurie visada ėjo prieš bažnyčią

Vakar Katalikų vyskupai pranešė: Lietuvos vyskupai nusprendė nuo pirmadienio, sausio 11 d. atnaujinti viešas pamaldas su žmonėmis pagal iki Šv. Kalėdų galiojusią tvarką. Kilus didžiuliam šaršalui ir masiniam nepasitenkinimui, šiandien bažnyčia pakeitė savo nuomonę. Tačiau norisi žvelgti giliau.

Lietuvos Konstitucijoje yra numatyta, kad bažnyčios ir religinės organizacijos laisvai atlieka savo apeigas ir tvarkosi pagal savo kanonus. Katalikų Bažnyčia turi ypatingą teisinį statusą dėl 2000-aisiais pasirašytos Lietuvos ir Šventojo Sosto sutarties.

Šalies Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta šalies žiniasklaidai teigia, kad bažnyčiai atnaujinti viešas pamaldas leidžia Vyriausybės karantino reikalavimai. Bet, kaip ir minėta buvo anksčiau, šalies vyskupai savo sprendimą pakeitė. „Atsižvelgdami į esamą situaciją, šiandien priėmėme sprendimą dar neatnaujinti viešų pamaldų bažnyčiose, dalyvaujant tikintiesiems.
Tai yra, nuo 2020 m. gruodžio 16 d. mūsų bažnyčiose galiojančią tvarką pratęsiame iki 2021 m. sausio 31 d., su galimybe ją švelninti ir anksčiau, jei greičiau būtų sulaukta ryškesnių teigiamų pokyčių“, – rašoma vyskupų sprendime.

Bet būtų liūdna jei nebūtų graudu. Prekybos centrai, nors ir raginimas susilaikyti ir lankytis juose rečiau yra, bet minios į juos eina pilnu tempu ir eis kiek tik norės. Kas norėjo, kad ir nelegaliai šventas Kalėdas šventė, kaip kas ir pagal savo sąžinę išmanė, tačiau tie, kurie visada ėjo prieš bažnyčią, šį kartą turėjo galimybę, prisidengdami Lietuvos gelbėjimu ir reikšti perteklines emocijas ir kalti bažnyčios narius ir vadovus prie kryžiaus pačia žiauriausia forma.

Į bažnyčias tuntais žmonės tikrai nebeina, o pandemijos situacija tai dar labiau išretino pamaldų lankytojus. Bažnyčiose niekur nerasite šventinto vandens naudojimo bendrai, visur dezinfekciniai skysčiai, griežti atstumo laikymosi reikalavimai yra vykdomi (kurių prekybos centruose neįmanoma laikytis ir niekas jų nesilaiko), tad didelės tragedijos leisti ateiti ribotam kiekiui žmonių pasimelsti tikrai nėra pagrindo drausti.

Žmonėms reikia ne tik duonos, bet ir dvasinių dalykų, galu gale nesijausti vienišais, neekranines komunijos ir pamaldų. Norisi tikėtis, kad bažnyčia išliks su mumis, o virusas ne taps amžino įšalo bendrystei priemone.
Vilkimės, kad šie karantino reikalavimai nėra legali priemone bažnyčios ir tikėjimo genocidui vykdyti.
Mindaugas Jonušas

17 komentarų

 1. Minėdas sako, Minedas žino.

 2. LEONAS ALESIONKA

  Mindaugai Jonušai, ar supranti, kad rašydamas „Vilkimės, kad šie karantino reikalavimai nėra legali priemone bažnyčios ir tikėjimo genocidui vykdyti.“ švelniai tariant, nusišneki? Esu gydytojas ir turiu patirtį dirbti su ne viena epidemija. Tai ir niežų protrūkis, ir veneros ligų TSRS laikais, ir nuo 1985 metų atsiradęs, milijonus gyvybių nusinešęs AIDS. O kur dar EBOLA viruso siautėjimas numarinęs šitiek žmonių ir iš Afrikos žemyno persimetęs į JAV, kitas šalis. Visų epidemijų nevardinsiu. Šiandieną vargstame nuo viruso Covid 19, nuo kurio pasaulyje numirė tiek žmonių, kiek yra Lietuvos gyventojų ir mirčių skaičius toliau didėja.
  Visame pasaulyje, nuo Kinijos iki Amerikos žemyno ir toliau, ligai stabdyti taikomos tos pačios ribojimo priemonės. Ir kuo jos griežtesnės – tuo efektingesnės. Indijoje leista policijai lazdomis tvatinti nesilaikančius karantino reikalavimų ir taip daryti tvarką. Visų tradicinių religijų vadovai vienodai supranta ribojimų reikšmę ir jų svarbą. Kol neįvyko visuotinė vakcinacija, kol skiepai tik pradėti taikyti, kitokios apsaugos nėra. Nėra ir vaistų – jie tik kuriami. Ir Romos popiežius ir Lietuvos vyskupai supranta ribojimo priemonių svarbą ir, atsisakydami įleisti žmones į bažnyčias, transliuodami pamaldas per televiziją, radiją, internetą, stabdydami Kalėdinius renginius ir pan. elgiasi kilniai ir teisingai. Įtarinėti juos, kaip ir vyriausybę, kokiu nors genocido vykdymu prieš tikėjimą ar tikinčiuosius gali tik visiškas neišmanėlis. Būtent taip tamsta ir elgiesi.

 3. Pagarba ir padėka blaiviai mąstančiam!

 4. Bekim į prekibos centrus…. Ten slypi išganymas. Ten rojus… Pagal kai kuriuos žmogystas

 5. Jurgis be kepures

  Dabar jau visai aisku, kad neturim vyskupu, o tik bailius ir bestuburius.

 6. Uzsidekite

  Kepure ir viskas atrodys kitaip

 7. Kvazimodas

  ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  As nebesuprantu ar cia keli skirtingi zmones Leono niku raso, ar cia kas? Nes jau man susisuko kurios konkreciai rekomendacijos laikytis? 🙂 http://nyksciai.lt/gerieji-anyksciu-ir-lietuvos-zmones
  Ir saunu, kad Mindaugas Jonusas pradejo uzsiimti zurnalistiniu straipsniu rasymu ir ko gero turi tame gera autoriteta mokytoja, nes jauciasi vieno is zinomo Nyksciu zurnalisto stilius 🙂 Bet man dar labiau patinka gerbiamo Mindaugo vokalas. Ar negaletu pasibaigus karantinui pradziuginti siame kraste populiarias kulturines sueigas, ir kartu su ju damomis atlikti koki nors vokalini kurini. Be abejo ji iamzinus youtubeje. Tuom pakeliant dvasiskai karantinu issekintas sio krasto zmoniu sirdis.

 8. Jei Dievulis yra visur, tai nebūtinai bažnyčioj tupi…

 9. Ir tai buvo paskutinis mano perskaitytas straipsnio pavadinimas. Viskas aisku kokie zmones kuruoja si portala, ir matyt, kokie skaito. Sekmes lotuso valgytojai

 10. Minkštakiaušiai

  Kodel klerkai tyli ? Kodel neatidaryt baźnyčių ? Pulkai žmonių ? Pora moteriškių susirinks ir visas pulkas .Peršasi išvada – prisitaiko prie valdžios ir NEBETURI SAVO balso ! Net sovietiniais laikais bažnyčios nepriveike komunistinis reźimas ,bet dabar ,Laisvės metu ,lengvai dusinama ir mindomas tikėjimas . Kunigai ,netylėkite ,nes bažnyčios pavirs paveikslų galerijomis ir koncertų erdvėmis . Nepasiduokit ,nes bus per vėlu .

 11. Leonai Leonai

  Netikiu ,kad tu čia rimtai ? Gerbiau tavo pasisakymus ,bet dabar ,,,? Skaitau ir netikiu ,kad propagandos mašina išplovė smegenis ir protingam ,kaip tamsta . Aišku ,kad šėtonas ( tamsios jėgos ,jei norit ) pradėjo daryt tvarką pasauly .Paskaitykit Biblija ,suprasit daugiau .

  • Na jau Biblijas pradeda kaisiot, tai jau pievose žmogus.

  • Tamista pats Bibliją ar skaitei? O jei skaitei, tai ar įdėmiai skaitei? Bo ją paskaičius iš žmogaus atimti gyvybę tai kaip du pirštus…skaitytojas …. :))

 12. o tai cia sitas minjetas toks dievobaimingas, ar labai nori tapt populiariu tarp bobuciu, kai radzis?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.