Nuomonė. Idėja svarstytina, bet nelabai reali

Tarsi atominę bombą susprogdino rajono tarybos narys, liberalas Kęstutis Indriūnas, pasiūlęs apmokestinti Anykščių kelius ir stovėjimo aikšteles. Nedrįsčiau prisidėti prie aršių kritikų, veikiau pasveikinčiau rajono politiką, kuris pirmas prabilo apie projektą, kuris, galbūt, naudingas anykštėnams.

Paprastai rajono taryba, vadovai linkę „kepti“ sprendimus, kurie palankūs turistams, svečiams ar miestui ir pamiršta čia gyvenančius žmones. Tuo tarpu dėkoju ponui Indriūnui ir už tai, kad jis antrina mano siūlymą įvesti Anykštėno kortelę. Ačiū! Nors idėja apmokestinti pravažiuojančias mašinas verta svarstymo, tačiau, mano galva, nereali. Sunku būtų rasti tokio sprendimo motyvų, nelengvai sektųsi jį įgyvendinti ir abejotina šio sumanymo dėl didelių kaštų nauda.

Gal geriau rajono valdžiai verta pasvarstyti labiau motyvuotą, logišką ir naudingą gyventojams projektą- apmokestinti turistus šiukšlių mokesčiu. Tokia praktika taikoma daugelyje pasaulio turistinių vietovių ir kurortų. Sakykim, surinkus bent po 2 eurus iš kiekvieno turisto, biudžetą papildytume iki 300 tūkst. eurų. Šio mokesčio administravimas nebus sunkus, o svarbiausia, anykštėnai nusikratys naštos mokėti už atvykusių žmonių paliekamas šiukšles ir atliekas. Iš surinktų pinigų galima būtų mažinti šiukšlių tvarkymo gyventojams kainą arba šio mokesčio išvis atsisakyti. Išgirskite liaudies balsą.

Juozas Ratautas

22 komentarai

 1. Glusu glusas

 2. Paaiškink konkrečiai,kaip įsivaizduoji turistų apmokestimą šiukšlių mokesčiu. Kaip tai galima padaryti. Ar turistai geranoriškai turėtų mokėti, kas tą mokestį rinks,kiek kainuos administravimas?pasakei A,pasakyk ir B.

  • Ačiū už klausimą. Paaiškinsiu, kaip tai daroma viename Vokietijos kurortiniame mieste Bad Badene. Atvykę turistai pirmame objekte susimoka 10 eurų taip vadinamą šiukšlių mokestį. Apmokėjimo kvitelis galioja 2 dienas visuose turistiniuose objektuose šioje apylinkėje. Paprasta. Pvz. aplanko turistas Arklio muziejų susimoka mokestį, gauna apmokėjimo kvitą ir varinėja po visas lankytinas vietas, t.y. pirmame objekte susimoka, o kituose- įrodo, kad sumokėjo. Jokių papildomų žmogiškųjų resursų. Kad įvesti tokį mokestį reikalingas rajono tarybos sprendimas.

   • Lietuviai ne vokiečiai,kad mokėtų,kai gali nemokėti. Kitas dalykas,o kas tikrins tuos kvitelius, juk policijai nepriklauso. Gal geriau reikėtų padidinti lankomų objektų bilietų kainą, ir tai sumai tiems objektams skirti maźiau iš biudźeto pinigų. Nebūtų problemų su aparatais, kviteliais ir kontrolieriais.

    • Kvitelius patikrins kitame lankytiname objekte, parduodant bilietą.

     • Kam tas kvitelis,jeigu aš noriu aplankyti tik vieną objektą,pvz. Angelų muziejų,tai reikės važiuoti į Arklio muziejų kvitelio nusipirkti.

     • Nesupratai žmogaus paaiškinimo, tą patį kvitelį galėtum nusipirkti ir angelų muziejuje, ir A.Vienuolio muziejuje, ir t.t.

  • Kas cia per noras susireiksminti ir vis Anyksciu baznytkaimi lyginti su pasaulio turistinemis vietovemis ir kurortais.Ka bendra turi Anyksciu baznytkaimis ir Baden Badeno kurortas ? Anyksciams dar labai labai toli toli iki Birstono.

 3. Iš tikro, kodėl mes turim mokėti už turistus

 4. Replika į Juozo pasiūlymą

  o kaip tamsta siūlysite atlyginti miestiečiams už valstiečių naudojamus srutovežius, kurie gabena į laukus išlaistyti iš fermų srutų rezervuarų ir skleidžia amoniako kvapą iki pačio kurortinio miesto? Ar jie bus “pateptieji“?

 5. O patys anykštėnai irgi turės mokėti. Jeigu norės kažkur nueiti. Anykštėnų kortele žada, bet metu metus jos nėra. Savi žmonės valdžiai reikaligi prieš rinkimus, po to jau nereikalingi. O kam vaziuoti į Anykščius, jei Lietuvoje ir taip gražių vietų yra.

 6. indriuno nuomone puskvailio sapaliojimas Turizmas dabartinio mero deka Anyksciuose geroje bukleje Siek tiek stabdo Korona… Apmokesdinimas??? Gryna nesamone Indriunas niekad nebuvo..mastantis..

 7. ungurysgete

  Indriunas Anykstenas?Ka apmokesdinimu laimime?Anykstenu supriesinima?Keli tukstanciai iplauku Anyksciu Neisgelbes,,,Reikia ..rimtesniu>> reformu o ne sapaliojimu,,,,

 8. Jeigu būtų rajono valdžioje ir tarp politikų „kietų“ strategų, tai seniai vietoje ligoninės su valkatų slėptuvėmis ir šiukšlynu miesto centre būtų inovativių paslaugų ar logistikos centras, kuriame dirbtų jauni žmonės, galėtų kurtis nuolatinę gyvenamą vietą Anykščiuose ar rajone ir toks verslas sumokėdamas mokesčius bei darbuotojų mokami GPM mokesčiai daug labiau papildytų ne tik rajono savivaldybės biudžetą, bet ir stiprintų socialinį pragyvenimo lygį ir kt.
  Bet dabar merui kažkas pasakė „nesikišk“ tai ir toliau rankytes sunarinęs ant pilvo čiulba kaip paukštukas prie gėlyčių …

 9. del Albino komentaru… Teisybes yra kad ne vien turizmas Anykscius isgelbes…Reiketu ir smulkaus verslo ..gamyklu..

 10. eismo dalyvis

  Kestuti isejai is ..komos.. Siuo metu kai Korona.. Apmokesdinti.. Kad ir 1 Euru…

 11. Tenka pripažint mūsų valdžia tiesiog glušai.

 12. Jei anykštėnas ,bet gyvena ne Anykščiuos ,tai gryztant pas tėvus ,turės susimoket ? KAS nustatys kam priklauso anykštėno kortele ? Jei užsieny gyvenantis anykštėnas ,o sugryzta pas tėvus ,tai vėl mokestis ? Nu kvailiau negali pasiulyti ? Dirbkit kur tikrai svarbu ,į ne š….ą malkit !

 13. jeigu ne su partijos bilietu, tai nors su “anykštėno“ kortele butų susietas gyventojas, kurį kažkas kažkaip galėtų vairuoti, diktuoti kaip jam naudotis paslaugomis ir t.t.
  Rajono valdytojai ir strategai, nekurkite papildomų apribojimų ir kliūčių neturėdami infrastruktūros alternatyvai, o leiskite užsidirbti, sukurti paslaugų sferą ir laisvai reguliuojamą ekonomikos pagrindais pagrystą vartojimą ir su tuo susijusį gaunamą ir augantį atlygį.

 14. O prie KAPINIŲ šiukšles kada apmokestinsit

 15. Indriuno ,,pasakecia,, tikra nesamone

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.