Nuo visuomenės priežiūros išgelbėjo pasikeitę įstatymai

Pasikeitę teisės aktai leido iš Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro ir Anykščių ligoninės stebėtojų tarybų pašalinti visuomenės atstovus. Ypač tai paranku Anykščių ligoninei, nes stebėtojų tarybos narys Juozas Ratautas aktyviai siekė išsiaiškinti, kokia žala buvo padaryta perkant nereikalingą rentgeno aparatą, kaip buvo premijuojami darbuotojai…

Dabar po teisės aktų pasikeitimo šių įstaigų tarybose liks tik savivaldybei pavaldūs asmenys. Žodžiu, savivaldybė galės elgtis kaip tik nori. Ironiškai į šią žinią reagavo anykštėnas Juozas Ratautas, iki šiol buvęs Anykščių ligoninės stebėtojų taryboje. Savo socialiniame tinkle jis šia proga palinkėjo visiems sveikatos ir svarstė, kad galbūt išėjimo proga reiktų pasodinti medelį.

„Būkite ir likite sveiki. Šalies teisės aktai neleidžia man toliau dirbti (tokia rajono vadovų versija) Ligoninės stebėtojų taryboje, tad rajono tarybos posėdyje buvau „nuimtas“ iš šių pareigų. Verkiau, nemiegojau… Kiek darbų padaryta, dar daugiau jų liko! Būdamas stebėtoju gyniau ligoninės direktorių Audrių Vasiliauską nuo tendencingo valdžios puolimo ir nepagrįsto atleidimo iš pareigų, kreipiausi į merą dėl aplinkybių išaiškinimo, žalos ir kalto asmens nustatymo ryšium su nereikalingo nešiojamo rentgeno aparato pirkimu, skatinau savivaldybę organizuoti konkursą ligoninės vadovo pareigoms užimti- vis tik jau kelintas mėnuo ligoninėje sklando laikinumo nuotaikos.Liko nepabaigti darbai, neišaiškinti įtarimai, stebėtini reiškiniai. Pavyzdžiui, kodėl audito metu nustatyti pažeidimai, nukeliavę į prokuratūrą ir įtakingo žmogaus pagalba sugrįžę atgal, yra užmiršti? Ligoninės pacientai prašė pasidomėti, kokie VIP palatos naudojimo ypatumai, o darbuotojai – ar teisingai buvo skatinti koronaviruso pandemijos metu pasižymėjusieji medikai ir personalas. Veiklos buvo, veiklos būtų buvę… Tad, jeigu laikinasis vadovas norės mane pristatyti apdovanojimui- yra už ką! O tuo tarpu dėkoju kolegoms taryboje, medikams, ligoninės vadovams (buvusiam ir laikinam) už vaisingą ir nenuilstantį darbą anykštėnų labui. Laikinajam leidus, prie ligoninės pasodinsiu medelį“, – ironizavo J. Ratautas.

Tiesa, J.Ratautas sakėsi neapsisprendęs, kokį medį norėtų pasodinti. „Nežinau, nežinau, į ąžuoliuką nepretenduoju, turbūt neleistų. Gal man pakaktų menkesnio augalo, gal kadagio arba tujos“, – juokėsi J.Ratautas.

Linas BITVINSKAS

26 komentarai

 1. nedaeina??????

  ar vietinės tarybos priimtas įstatymas išbraukti,ar seimo???????

 2. Va čia tai !

  Mere ,iš kur tiek galios turit ,o ir nariai ,ar nematot kas darosi aplinkui ? Sedit šiltai ir plaukiat ,,,pasroviui ?

 3. Anykščiuose turėti nuomonę kuri nepalanki valdžiai darosi jau pavojinga. Rajono vykdamasis ir jo organas prisiminė stalino laikus.

  • aha, iš karo po savivaldos rinkimų delegasija sudaryta pagla socialdemokratų vadovo, tapusio po rinkimų mero pavaduotoju, važiavo pasimokyti valdyo principų į “batkos“ valdomą valstybę, kurioje žinote kas dabar vyksta viešoje vietoje…

 4. Matai, Juozai, kokie įtakingi kpalicijos parneriai. Savo ryšiais Seime ir Vyriausybėje sutvarkė tave įstatymiškai ir “ ištrėmė“ į užtarnautą poilsį 🙂

 5. Ponui Juozui R.

  Paklausiu seime ir sveikatos apsaugos ministerijoje,( ten galima domėtis ir jie atsako)., kas davė tokius nurodymus, negi tai visiško savivaliavimo įteisinimas? O Jums dėkui ir sėkmės visad.

 6. ko tikisi iš rinkėjų kandidatai į seimą jeigu taryboje taip dirba neatsakingai. Laikas pagalvoti.

 7. Sunku tau bus su medžiais. Ąžuoliuko neleis, Bukas bukam buko irgi pasodintas, Vijoklis tavo charakteriui netinkamas… Pabandyk Vyšnią – bent vyno arba kokios trauktinės, net likerio pasidarysi… 🙂

 8. Tikri komunistai sodina sidabrinės egles.

 9. Kodėl nekeičia Vaigino. Kiek jam metų, man atrodo senas.

  • asistentė

   Taigi šito viso tikro direktoriaus vertimo procese meras aiškiai pasakė – „jis yra komandos narys“ , tai kaip galima ardyti komandą dėl kelių priešininko klubą palaikančių sirgalių nepasitenkinimo? Baigsis rinkimų metu sudarytas komandos kontraktas, tada ir bus kalba ir reikalas kažką keisti.

   • Laikina 20 metų

    Komandos jokios čia nėra. Yra norintys įtikti visur ir visada, nes būna naudos ir nekenčiami.

   • Koks dar komandos narys? Savivaldybė ne klanas… Ligoninės direktoriaus pareigybė yra konkursinė.

    • bet konkursą skelbia tik vyririausias komandos treneris, pasitaręs su klubo steigėjais ir valdyba. Jeigu valdovų klubas nesiūlo keisti tos aikštelės komandos kapitono, tai jis gali būti ir laikinai paskirtas, kol tenkina žaidimo stilius klubo valdovus ir vyr. trenerį.

     • taip taip taip, gyvenam neteisiniame rajone… Ar ne todėl visuomenės atstovai nereikalingi.

 10. Baisiau nebūna

  Skvernelis tu skverneli. Kodėl komunistą Ratautą išmetei iš valdžios?

  • Angelė pragaro merga

   Pašokai 4 valandą nakties ir parašei. Susapnavai Ratautą ar baltus arklius? Košmarų nebūtinai dėti į „Nykščius“

 11. Juozai, dabar galėsi stebėti,kaip grybai po egle dygsta.

  • Taip, taip ne tik po egle bet ir prie savivaldybei priklausančio raudonų plytų pastato, kuris vadinamas ligonine. Kažin ar dar nesukirmyjo už 7000 eur plastikinis grybas, išdygęs pavasarį?

 12. Tu čia apie palapinę prie ligoninės? Tai laikinojo vadovo pasididžiavimas, jis ten kasdien užsuka padėkot Viešpačiui už tarnybą

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.