Nuo rytojaus galima deklaruoti pajamas

Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Aldas Skvarnavičius sako, jog anykštėnai laiku kasmet pateikia vis daugiau deklaracijų.
Primenama, kad deklaruoti pajamų mokestį (GPM) privalo gyventojai, kurie pernai metais pasinaudojo didesniu nei priklauso neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (NPD) ar papildomu NPD. Taip pat jas laiku turėjo pateikti ir gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą pagal pažymą ar su verslo liudijimu, taip pat tie, kurie pardavė nekilnojamąjį daiktą, įsigytą nuo 2011-01-01 ir neišlaikytą nuosavybėje penkerius metus.
„Pastebime, kad kasmet gyventojai pajamas deklaruoja aktyviau, o tie, kas privalo pateikti deklaracijas, kasmet yra sąmoningesni, rečiau „užmiršta“ tai padaryti laiku. Pernai metais Anykščių rajono gyventojai deklaracijas pildė kruopščiau, nei dar prieš metus: anykštėnai laiku pateikė beveik 9 tūkst. pajamų deklaracijų, o tai yra 14 proc. daugiau, lyginant su 2015 metais. Ši tendencija stebima ir vertinant anykštėnų aktyvumą deklaruojant turtą: lyginant su praėjusiais metais, per tą patį laikotarpį šiemet pateikta 13 proc. daugiau turto deklaracijų“, – sakė A. Skvarnavičius.
GPM deklaravimo metu, gyventojai gali skirti iki 2 proc. labdarai.
Pernai per 3,5 tūkst. Anykščių rajono gyventojų nusprendė paremti įvairias organizacijas, skirdami joms daugiau nei 72 tūkst. eurų. Didžiausios sumos teko Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centrui, Anykščių rajono savivaldybės ligoninei ir keliems medžiotojų klubams.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.