Nuo pat ankstyvo ryto prunkštė žirgai

Pirmasis vasaros savaitgalis pasitiko tradicine švente Niūronyse. Anykščių rajono valdžia pasirodė prieš devintą valandą, mat turėta informacijos, jog į „Bėk bėk, žirgeli!” gali atvykti ir patys aukščiausi šalies pareigūnai. Tuo tarpu pirmieji smalsuoliai atvyko dar ankščiau – pilnutėlis miesto autobusas kursavo kas pusvalandį – ir taip pat nestokojo veiklos – žvalgėsi po šventės mugę, klausėsi dainų, vertino arklių veisles bei grožėjosi raitelių pasirodymais.
Atvykusiuosius į renginį pasitiko itin gausios policijos pajėgos, kurioms paskutiniąsias tvarkos palaikymo rekomendacijas dalino mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas.
Tebevykstant šventės derinimo darbams, buvo galima apžiūrėti į hipodromą suvežtus žirgus, pasižvalgyti po Tautinio paveldo ir prekybos mugę.
Pirmiausia, kas krito į akis, –  pulkelis moterų, apžiūrinėjusių po 90 Eur kainavusias sukneles. Vyrai suko ratus aplink alaus prekystalius.
Kava 2 Eur, kakava 1,5 Eur, cukraus vata taip pat – 1,5 Eur, tačiau norinčių paskanauti netrūko.
Šį kartą nebebuvo tradicinių reginių – politikų pasirodymų, sportinių rungčių ir drožinių aukcionų, bet gan aktyviai pasirodymuose dalyvavo bendruomenės sodybų kiemuose.
Beje, lyginant su ankstesnėmis "žirgelio" šventėmis, akivaizdžiai mažėja žiūrovų, bet tik ne prekybininkų. Deja, bet kalbinti mugės maisto pardavėjai pardavimais nesidžiaugė.
{gallery}galerijos/zirgelis_2017{/gallery}
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.