Norite patrauklaus interjero? Apgalvokite kiekvieno baldo vietą

Namai – tai vieta, kurioje kiekvienas siekia jaustis kuo komfortiškiau ir jaukiau. Šiems kriterijams labai daug įtakos turi pasirinktų baldų patogumas ir kambario interjeras. Tiesa, būsto dizainas reikšmingas ne tik namų komfortui, bet ir vidinei žmogaus savijautai. Dėl šios priežasties formuojant ar atnaujinant interjerą ypač daug dėmesio skiriama baldų kompozicijai, jų vietos parinkimui. Tačiau norint sukurti komfortišką interjerą, remtis reikėtų ne vidine nuojauta, o tam tikromis baldų komponavimo taisyklėmis.

Svarbiausi baldų pasirinkimo ir komponavimo aspektai

Patraukliam būsto dizainui sukurti reikia laiko. Nors komfortą ir estetiškumą lemia ne tik baldai, dažnai interjero kūrimas prasideda būtent nuo jų. Todėl rinktis šiuos pirkinius reikėtų labai atidžiai. Pastaruoju metu itin daug dėmesio sulaukia nestandartiniai baldai. Vis dėlto pirmiausia vertėtų aptarti bendrąsias baldų pasirinkimo taisykles, o tik tuomet kalbėti apie skirtingus jų tipus ir išskirtines funkcijas. Štai keli patarimai, padėsiantys lengviau apsispręsti dėl baldų pasirinkimo:

 • Pirmiausia įvertinkite erdvę ir pabandykite ant balto lapo sukurti baldų kompozicijos planą. Išmatuokite kambario plotą ir pasižymėkite visų sienų ilgį bei aukštį. Tai leis tinkamai įvertinti turimą erdvę ir dominančių baldų matmenis. Pasirinkus per didelius baldus, patalpa atrodys apkrauta ir netvarkinga, o jei baldai bus per maži, erzins neišnaudota erdvė.
 • Atsižvelkite į kambario paskirtį. Labai svarbu suvokti, kad interjeras ne tik turi būti patrauklus, bet ir atitikti kambario funkciją. Šiuo atžvilgiu pagrindine aplinkos kūrimo ašimi tampa baldai. Pavyzdžiui, papildoma sofa ir kavos staliukas miegamajame gali visiškai netikti, tačiau svetainėje jie padės sukurti jaukesnę atmosferą ir paskatins bendrauti.
 • Mėgstantiems dinamiškumą siūloma rinktis plačiau pritaikomus baldus. Šiuo atveju tinkamiausias variantas – nestandartiniai baldai. Juos lengva pritaikyti skirtinguose kambariuose. Transformuojant tokius baldus, ne tik patalpai suteikiamas naujas įvaizdis, bet ir išnaudojamos papildomos jų funkcijos.
 • Baldų kompozicija kambaryje turi užtikrinti patogumą. Ji negali trukdyti varstyti durų, judėti. Be to, baldai neturėtų užtemdyti kambario ar užgožti architektūros ypatybes. Nepamirškite: sprausti visus baldus į kampus, lygiuoti prie sienų – nebūtina. Baldai gali būti sustatyti ir kambario centre – svarbiausia, kad patalpa nebūtų perkrauta, o Jūs jaustumėtės patogiai ir jaukiai.

Itin reikšminga taisyklė – pirmiausia turi būti kuriama kompozicija, ir tik po to perkami baldai. Sukurti estetišką ir jaukų interjerą neturint plano – ypatingai sunku. Tad apgalvokite, ko norite svetainėje ar miegamajame, suformuokite būsimo interjero viziją ir tik tuomet, kai žinosite, kur ir kas turėtų stovėti, rinkitės baldus.

Nestandartinių baldų privalumai – ne tik išskirtinė forma

Daugelio žmonių nuomone, nestandartiniai baldai suteikia namams autentiškumo. Tačiau tai nėra vienintelė tokių baldų populiarumo priežastis. Baldų nestandartiškumą lemia ne tik jų išskirtinis dizainas ar gamyboje naudotos medžiagos. Išskirti galima ir kelis įprastų funkcijų baldus, kurie gali būti laikomi nestandartiniais.

 • Sofos-lovos su pakėlimo mechanizmu

Beveik kiekvienuose namuose galime rasti išskleidžiamą sofą, naudojamą kaip miegamojo ar svečių lova. Išskleidžiama sofa laikoma nestandartine, nes atlieka ne tik miegamojo, bet ir svetainės baldo funkciją.

 • Išlankstomi, kintančio dydžio stalai

Kintančio paviršiaus ploto ar aukščio stalai daugeliui yra naujiena. Standartiniai baldai atlieka vieną konkrečią funkciją, o nestandartiniai baldai, šiuo atveju, stalai, džiugina funkcionalumu. Vieni juos gali naudoti kaip patogų darbo stalą, kiti – kaip stilingą kavos staliuką, prireikus virstantį erdviu valgomojo stalu. Tokios transformacijos ne tik leidžia taupyti vietą, bet ir padidina namų komfortą, neapkrauna patalpos papildomais, rečiau naudojamais baldais.

 • Korpusinės lentynos

Korpusiniai baldai pastaruoju metu – ypatingai vertinami. Jie suteikia galimybę komponuoti ir performuoti interjerą pagal poreikį, situaciją. Pavyzdžiui, viena korpusinių lentynų dalis gali būti komponuojama svetainėje, kita – darbo kambaryje ar net virtuvėje. Universalus dizainas padeda išlaikyti visų namų dizaino vientisumą ir taip sukurti patrauklų, praktišką interjerą.

Nestandartiniai baldai suteikia galimybę eksperimentuoti, performuoti interjerą kada panorėjus. Tai – išskirtinis pirkinys norintiems pasirūpinti ne tik namų estetika, bet ir funkcionalumu. Juk dailus, dėmesį patraukiantis, šiuolaikiškas interjeras – tai ne tik patrauklios spalvos. Tai – nuosekli, gerai apgalvota kompozicija ir išskirtinis praktiškumas.

 

5 Komentarai

 1. Na, minkštąją dalį gaminti nestandartinių matmenų, būtų tikrai brangu, juolab tai nėra labai griežtas baldas, privalantis užpildyti visą erdvę. Žinoma, kitas klausimas yra darbo kambario baldai jie turi būti patogūs naudoti, funkcionalūs, kad nekiltų rūpesčių dėl darbo medžiagos tvarkos, greito pasiekiamumo. Tad čia jau tikrai šiek tiek griežtesni reikalavimai, ypatingai jei ta darbo erdvė yra kažkokiu būdu atitvarta benrajame kambaryje.

 2. Mes įsirenginėdami namus ir rinkdami baldų vietas pradėjome domėtis apie feng shui tai irgi atsižvelgdami susidėliojome viską labai patogiai ir gražiai.

 3. Baldų išdėstymas labai svarbus, tačiau interjere labai didelį vaidmenį atlieka ir detalės, tokios kaip sofos pagalvėlės, lovos užtiesalai, stalo padėkliukai ar takeliai. Svarbu neperkrauti ir detales parinkti kruopščiai, kad jos būtų tik akcentas, sukuriantis norimą nuotaiką.

 4. Prieš metus įsigijau patalpas biurui. Tikrai negalvojau, kad su juo gali būti tiek reikalų, gerai, kad žmona su baldais padėjo. Rado kur galiu nusipirkti biuro baldus pigiau, o taip pat ir pagelbėjo surasti jų vietas jame. Viską padarė labai gražiai, o interieras ir visi baldai labai dailūs. Labai piniginės neištuštino. Dar ir kalėdų dovanėlės tikrai liko pinigų

 5. Butą kai pirkome su žmona mums patinkantį, buvome labai patenkinti interieru. Pardavinėjo su baldais, kurie irgi atrodė dar gan nauji. Tik parketas buvo labai nusitrynęs, tai jau žinojome iškarto kad keist reikės. Verslo partneriai davė gerą pasiūlymą už patrauklią kainą. unideco.lt . Tai atsinaujinome, perstumdėme baldus ir viskas atrodė nepriekaištingai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.