Nori išsaugoti mažąsias kaimiškąsias mokyklas

Anykščių rajono tarybos nariai, žinomi pedagogai, Danutė Mažvilienė ir Vaidutis Zlatkus, kalbėdami radijo stoties „Nykščiai FM“ laidoje Savaitės aktualijos teigė, jog būtina išlaikyti gerai aprūpintas ugdymo įstaigas, jei jose mokosi bent keli mokiniai ir pasiūlė, kaip tai būtų galima padaryti.
Pašnekovų teigiu, šios mokyklos vieninteliai traukos centrai, kurie dar buria ir vienija bendruomenes. Jų uždarymas reikštų, jog  ir pačios gyvenvietės būtų pasmerktos.  
„Mokykla miestelyje, bažnytkaimyje, kaip mes kartais sakome, yra tas šviesos spindulėlis, kuris vaikams, kartais, kai žinome socialinį kontekstą, suteikia šilumos, kur jie mato normalų bendravimą, pavalgo, gali ugdytis. Jei kalbame apie mūsų rajoną, tai liečia Debeikių pagrindinę, Kurklių ir Traupio pagrindines mokyklas. Bet jos yra aprūpintos viskuo, ko reikia kokybiškam mokymuisi. Gal tik dėl to, kad yra jungtinės klasės, kiek sunkiau. Tai natūralu… Bet mes kartais diskutuojame su mokyklų vadovais, jog tėvai nepasitiki vietinių mokytojų kompetencija. Ne paslaptis, kad vaikų kaime mažėja, nes dalis tėvų juos atveža į miestą“, – dėstė D. Mažvilienė ir ragino klausimą, dėl kai kurių pedagogų tinkamumo užimti pareigas, palikti spręsti Švietimo skyriui bei patiems mokytojams.  
„Mokykla, kad ir mažame miestelyje, yra traukos objektas. Joje vyksta renginiai, visi renkasi. Dabar sukeltos bibliotekos. Tai kultūros centras. Jei išnyksta mokykla, praktiškai kartu pasmerkta ir gyvenvietė. Galų gale pagalvokime apie pradinukų sveikatą. Jei organizuosime vaikų pavėžėjimą iš atokesnių vietovių į nutolusias didesnes ugdymo įstaigas, tai tie vaikai privalės keltis šeštą valandą ryto ir grįš namo vėlai vakare. Dabar taip pat kai kuriuos atvežą septintą ryto, jie valandą laiko laukia pamokų pradžios ir dėl to netenka dalies  energijos“, – sakė V. Zlatkus, kuris įsitikinęs, jog visos rajono ugdymo turėtų siekti bendradarbiavimo, o ne konkuruoti.
Laidoje nuskambėjo mintis, jog mažesnių kaimiškųjų mokyklų mokinių ugdymą galima būtų organizuoti kiek kitaip nei iki šiol – klasės geltonaisiais autobusiukais galėtų atvažiuoti į miestą, kur turėtų per dieną po kelias fizikos, chemijos, biologijos pamokas ar pan., o grįžusios atgal, dirbtų pagal pakoreguotą savo tvarkaraštį.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.