Norėtų mokėti mažesnius mokesčius

Tarybos narė Gabrielė Griauzdaitė įsitikinusi, jog paskutiniaisiais metais Anykščiuose įvyko labai daug teigiamų pokyčių ir prasidėjo akivaizdus ekonominis pakilimas. Politikės akimis, po kavinių bumo nauja investicijų banga bus susijusi su apgyvendinimo paslaugomis.  
Statistiniai duomenys rodo, jog miestas prie Šventosios nemažina apsukų turizmo srityje. Nuo 2015-ųjų metų, kai buvo atidarytas Medžių lajų takas, turistų krašte nemažėja, o po truputį jų skaičius tik auga. Vis dėlto pradėti verslą nuo pradžių, G. Griauzdaitės teigimu, yra labai sudėtinga. Patirtimi anykštėnė pasidalino radijo stoties “Nykščiai FM” eteryje.
“Anykščiuose yra ką pamatyti. Þmonės važiuoja. Mūsų užduotis – sulaikyti, kad jie čia pasiliktų dienai, susirastų nakvynę, galbūt, kitą kartą pasikviestų ir draugų. Nauda iš to anykštėnams pasireikš – naujomis darbo vietomis. Mums gerai, kai atvažiuoja, palieka pinigus. Bet iš kitos pusės – įkūrę įmonę įsteigėm kažkur aštuoniolika ar dvidešimt darbo vietų. Tai kažkoks, kad ir mažas, pliusas miestui yra. Tačiau kiek reikia praeiti vien kol įmonę atidarai – daugybė reikalavimų, atitikimų ir taip toliau.  Tada reikia galvoti, kaip išgyventi. Ateina mėnesio penkiolikta diena ir turi sumokėti beprotišką sumą pinigų mokesčiams… Kai pagalvoji realiai, galėtum bent žmogui didesnę tą algą mokėti. Yra sudėtinga ir sunku. Bet tokių taškų kaip mūsų steigiasi ir daugėja. Verslas pamatė galimybes, nes po Lajų tako atidarymo visos parduotuvės, degalinės ir kavinės buvo iššluotos. Mano akimis, po kavinių įsisteigimo dabar atėjo eilė viešbučiams. Kiek žinau, auga susidomėjimas galimybėmis Anykščiuose rengti dideles konferencijas. Salių turim šimtui žmonių, o kur juos apgyvendinti mieste? Perspektyvų ir galimybių dar tikrai yra”, – įžvalgomis pasidalino į verslą pasukusi Tarybos narė, kuri prieš tai net dvejus metus dirbo Anykščių kultūros centre už minimalų darbo užmokestį.
G. Griauzdaitė yra įmonės "Vivrema" vadovė, kurioje dirba 20 apdraustų darbuotojų, o bendrovė, paskutiniais duomenimis, skolų Sodrai neturi.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.