Nieko nežinojo

Anykštėnai pakraupo išgirdę apie tai, kas beveik metus laiko vyko viename Kavarsko seniūnijos kaime, kur, kaip skelbiama, niekur nesimokęs paauglys iškrypėlis įvairiais būdais daugybę kartų prievartavo du mažamečius -broliuką ir sesutę. Panašu, jog apie protu nesuvokiamą ilgalaikį sadizmą nei švietimo darbuotojai, nei socialiniai darbuotojai nieko nežinojo iki pat baudžiamosios bylos iškėlimo.
Pranešama, jog mažamečiai iš šeimos jau paimti ir perduoti socialinių pedagogų priežiūrai. Kokia jų sveikatos būklė – nežinoma. Tačiau visiškai aišku, jog prievartautojas dėl savo jauno amžiaus išvengė realios laisvės atėmimo bausmės ir pradėjo mokytis technologijų mokykloje. Siekti išsilavinimo – viena iš sąlygų, kad būtų skirta švelnesnė bausmė.   
„Ne, nieko nežinojome, nes tai vaiko teisių apsaugos specialistų labai subtilūs dalykai. Kadangi kalba eina apie nepilnamečius, kiek suprantu, jie sprendimų dėl to ir negarsina. O dabar smurtautojas mokosi ugdymo įstaigoje, kuri ne Švietimo skyriaus pavaldume“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja Vida Dičiūnaitė.
Socialinę sritį kuruojantis mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas portalui nykščiai.lt taip pat tvirtino, kad nieko nebuvo girdėjęs apie šį rezonansinį įvykį ir kad atsakingos institucijos jo neinformavo.
„Nieko nežinojau, nepranešė. Nemanau, kad socialinių įstaigų vadovai sąmoningai slėpė informaciją. Kol kas apie tai, kad netenkintų jų darbas, negalėčiau sakyti. Dirba gerai“, – kiek nustebęs kalbėjo Donaldas Vaičiūnas.  
Bylos duomenimis, nuteistasis kartu su motina pradėjo girtuokliauti nuo 14-kos metų. Gerdavo dažnai ir su savo aukų motina. Visi žinojo, ką jis išdarinėja, tačiau viskas baigdavosi tik pasikalbėjimu.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.