Niekas nenorėjo auginti

Anykščių kultūros centre pirmadienio vakare vyko savivaldybės valdininkų susitikimas su vietos bendruomene dėl šeimyninių globos namų steigimo Anykščių miesto Švyturio gatvėje (vadinamoji Šveicarija).

Emocijų buvo tiek, kad čia yra tas atvejis, kai geriau apie jas nerašyti. Kas galėjo pagalvoti, kad 6 ar 8 mažamečiai vaikai tokia grėsmė vienam iš Anykščių miesto rajono gyventojų, kad jie pasiryžę griebtis šakių, gultis kryžiumi ir „eiti iki galo“.
Apie 30 minėto rajono gyventojų stojo piestu, kad savivaldybė čia pirktų namą ir jame įkurtų šeimyninius globos namus. Gyventojams užkliuvo kaina, kai sužinojo, kad už dviejų aukštų namą savivaldybė paklos apie 87 tūkstančius eurų. Bendruomenės atstovai iš esmės išsakė keletą argumentų:  vaikų jokiu būdu jie kaimynystėje  matyti nenori, nes jie kels triukšmą, kyla pavojus jų turtui, nes, ko gero, ims ką nors negero daryti, o atsakingų už vaikus nebus. Be to, gyventojai baiminosi, kad jų pačių namų kaina kris, teks tverti tvoras. Buvo siūloma, kad  valdininkai pasiimtų vaikus sau į namus arba vežtų kur nors į kaimą toliau nuo jų pasistatytų savo rankomis namų. „Mums vaikų nereikia, vežkit kur nors nuo mūsų galvų“, – taip skambėjo pagrindinis argumentas.
Prieš tai, kad šiame rajone įsikurtų globos namai, pasisakė ir vaikus užauginę, ir dar auginantys vaikus šio rajono gyventojai. Seniūnaitė Dangira Nefienė kaip ir kalbėjo, kad „visi vaikai mūsų“, tačiau sakė „baimių turim visi“.
Po valandos ginčų apie nieką, kurie peraugdavo į visai nekorektiškus pasisakymus, ir taip ir neradę bendros kalbos, diskusijos dalyviai nutarė išsiskirstyti. „Kas toliau bus?“, – primygtinai klausė gyventojai. „Toliau vyks pirkimas“, – aiškino S.Obelevičius. „Vadinasi, niekas nesikeis? Mes nenusileisim, bendruomenė nesutinka, mes nepasiduosim, pasieksim Prezidentūrą“, – teigė susirinkusieji. „Šiaip vaikų diskriminacija savaime yra nusikaltimas“, – atsakė S. Obelevičius.
Iš įvykių galima spėti, kad triukšmo dar bus ir savivaldybei teks spręsti klausimą, kaip suderinti gyventojų interesus ir valstybės politiką įkuriant šeimyninius globos namus. Žinoma,  jeigu jie bus įkurti Švyturio gatvėje.
Linas BITVINSKAS

32 Komentarai

 1. Keista seniūnaitė.

 2. Gėda seniūnaitei

 3. Na ir snukiai tie Anykščių seniai ! Tfu…

  • Ten buvau. Straipsnis parasytas kureme tiosos gal tik ketvirtadalis. Buvo uzduoti konkretus klausimai, i kurios zmones atsakymo negavo. Kai kurie valdzios vyrai elgesi tai arogantiskai, kad buvo nen nemalonu klausytis. Matau ir komentatorius jokio issilavinimo jai viesai izeidineji zmones.

  • Normalus zmogus. ziuredamas i kita zmogu mato veida. Jusu atvejis kitas. Idemiai isiziurekite i SAVO atvaizda veidrodyje.

  • Kalbi, tarsi būtum iš Tubio rinkiminio sąrašo. Taip nekęsti senjorų gali tik, tas kuris turėjo vienintelį tikslą- visus pensininkas išmesti iš darbo.

 4. Nykščiams

  Tai koks jau čia namas Švyturio g. kainuoja 87 tūkst.? Ten nė vienas tiek nekainuoja …

 5. kokie baisūs ir pikti…..,tai iš tokių galima tikėtis grėsmės

 6. Dėl vaikų viskas gerai ,bet vietos bendruomenė ir yra svarbu jų nuomonė yra labai svarbi, valdininkas reikėjo su bendruomenę dirbti kol namas dar nebuvo nupirktas

 7. Miesto tualetas…surudyje suoliukai….ar dar vardint?…….o cia vel namas..uz nerealia kaina…srauni ta pinigu upe…turinti ne intaku…bet istaku

 8. Su visa pagarba žurnalistams, bet ponas Bitvinskas vėl panašu diktantą parašė.

 9. Laikykitės kalniečiai, nepasiduokit stiprybės… kiek žinau tą namą kiemas tokio dydžio kaip smėlio dėžė. o namai vienas prie kito, kur ten tuos vaikus nori sugrūsti. Sekmės…

 10. kai lindo kožnon grįčion pas seniokus liberolai su arbotom, sėklom ir dar kai kuom, pristatinėjo importinį kandiotą į nerus, kiek iš šito rajono užsinorėjo veržlių permainų, gal koks trečdalis tikrai, tai ko dabar nelaimingi, galvoti prieš balsuojant reikia, o ne pigių šiukšlių laukti, tai ir tyčiojasi dabar jau brangios šiukšlės iš jų.

 11. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Vo cia tai jega…. Vo cia tai jegyte………………….. Anyksciu zmones turintis simtmeciu saknis pasidare importiniai. O siai dienai ne tik neaiskaus plauko bet ir daznai neaiskios lytis diagnozuotojai, kuriu seneliai geriausiu atveju nuo Stalino laiku duobeje gyvena pries tai Fasistams zydus issaudzius, tai pasirodo realusis Anyksciu krastas importiniai ti duobeje pasidare.

  Ar jum neatrodo ti nuo Stalino laiku gyvenantiems, kur iki jo ir saude ir treme ir po to tik jus pasodino, kad laikas jums realiems Anykstenams nusileist i duobe ir paaiskint per ausytes kas tie tikrieji Anyksciai ir kokia ju istorija…………

  Dar plus kaip yprasta Stalinaiciams visos tautos vardu politikas ir diagnozes rezga, tulpes ten kur daugiausia trasos kune kelis desimtmecius augini…

 12. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Tiksliau bukim biedni bet teisingi, pradzioje Stalinas turtingiausius prasiejo. Po to Fasistai zydus, po karo vel Stalinas inteligentija, Stribai persiejo per partizanus ir ukininkus smulkius…. Vieta atlaisvino ir dabartine chebryte ikeldino ir matai pasijaute visatos centras. Anyksciai tik duobeje, o visi kiti simtmeciu saknis turintis, gyvybes aukoje kad kaip jas issaugot, taip jau ivyko kad nepriklausomybes metais vel kaip Tvinpikse inteligentija maisyti pradejo ir daug kas mislingom aplinkybem anapilin isejo, matai simtmeciu saknis turintis krastas tiems Lenino anukams importiniais pasidare./

  Nu padignozuikit patruliuokit ausytem, ko laukiat………….

 13. kodel ne traupy

 14. nujauciu kuri ir pirks

 15. p. Bitvinskui

  Straipsnis neinformatyvus. Rajono gyventojai turi žinoti, kad Prezidentės iniciatyva Lietuvoje iki 2020 metų turi nelikti valdiškų vaikų namų. Taigi, nepūskim prieš vėją, taip nutiks ir su įstaiga Auleliuose. Namas savivaldybei nekainuos, kainuos jį išlaikyti. O namo kaina reali – nereikia remonto. Gyventojai per anksti jaudinasi dėl kaimynystės, gal pavyks sukurti puikius santykius, tai priklausys nuo darbuotojų, vaikų ir, aišku, kaimynų.

 16. kokie baisus zmones Anyksciuose gyvena

 17. Perskaičiusi straipsnį prisiminiau siaubingą atvejį prieš 25 metus.Anykščių Kultūros centre vyko susitikimas su Tėvynės Sąjungos politikos komiteto pirmininku, prezidiumo nariu Vytautu Landsbergiu ir kitais politikais.Nuėjau ir aš ant rankų laikiau mažą sūnelį,visi stovėjome prie durų ir laukėme kada atidarys salės duris.Žmonių būrys vis didėjo,aš su vaiku atsidūriau minios viduryje,kada atsidarė salės durys ,įvyko siaubinga akimirka,pagyvenę žmonės visomis išgalėmis brovėsi patekti į salės vidų,aš pradėjau rėkti nes nebeišlaikiau kūdikio ant rankų supratusi,kad galiu parkristi ir būsiu sutrypta šių pagyvenusių žmonių minios.Ačiū nepažįstamam vyrui .kuris puolė man į pagalbą paėmė ant rankų mano sūnų ir mane ištempė iš minios.Atsistojusi fojė prie sienos su vaiku iš išgąsčio verkiau.Pagalvojau kas būtų atsitikę,jeigu būčiau parkritusi su vaiku. Tie žmonės kurie stumdėsi ir pirmieji norėjo patekti į salę dauguma buvo pagyvene pensininkai,tikrai ne jaunimas.Šiais laikais daug vyresnių žmonių yra linkę sakyti, kad „mūsų jaunimas toks, mūsų jaunimas anoks“,bet ar mato kokie jie yra patys ,tada man dar būnant gana jaunai,šie pagyvenę žmonės atrodė labai,labai grėsmingai.

  • tai cia pries 25 metus jau jie tokie buvo… tai per ta laika ,bado ir nepritekliaus kamuojamame siame ketvirtuju šaliu uzkampyje, jie is vis patapo nedresuotais pitbuliais .. 🙂

  • tai pati ko ten broveisi, as stovejau su vaiku ir palaukiau kol visi suejo ir ramiai viena iejau pro duris

 18. Uz tokia kaina namas keliems vaikams ? Kaip ji pirko/pirks? Kur buvo skelbtas konkursas ? Gal atsiras norinciu parduoti ir uz mazesne kaina? Kodel viskas daroma paslapciomis ? Straipsnyje jokios informacijos. Komentaru dalis aiskiai rasyta valdzios klerku, kaip sefo liepta. O zmoniu nieks nebenutildys. Ne Stalino laikai. Visi turi teise pasakyti savo nuomone.
  p.s. saipytis is zmogaus amziaus gali tik dvasios ubagas ,su nuliniu intelektu.

 19. p.s. Romualdai – Jus cia visai ne i tema. Zinoma, nutikimas nemalonus, bet visai nesusijes su zmoniu bendruomenes nuomone . Ir nemanau, kad siuo atveju bendruomene tyles. Tikrai ne.

 20. Geriau aštuoni vaikai kaimynystėje,negu aštuoni suaugę penkiaglušiai kurie zuja ir zuja patvoriu neturėdami kas veikti,tik ir laukia progos ,kaip buteliuką išgerti,o po to necenzūriniais žodžiais kaimynus iškolioti.

 21. Geriau 8 vaikai kaimynu, negu viena pensininke su neadekvaciu elgesiu pasoneje uz tvoros………

 22. Anykščių technologijos mokykla turi laabai daug erdvės ir laisvų patalpų !!!

 23. Nu vienas žodis

  BBBAAAIIISSSUUUU!Kas per žmonės Anykščiuose?

 24. Įdomu ar kas išgirs bendruomenės balsą ir namas bus nupirktas ir vaikai įkeldinti 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.