Nestokoja optimizmo

Gyventojų apklausos rodo, jog per metus, nuo praėjusios vasaros, smarkiai krito pasitikėjimas beveik visomis politinėmis partijomis. Augo tik Valstiečių ir žaliųjų reitingai, o stabiliausi išliko konservatorių. Tačiau Tarybos narys Lukas Pakeltis nedramatizuoja situacijos ir spalio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose į Seimą žada rimtą kovą pagrindiniams konkurentams.
Prieš metus už socialdemokratus ketino balsuoti bemaž ketvirtadalis rinkėjų. Dabar tik 14 proc. Antroje vietoje buvusio Liberalų sąjūdžio populiarumas smuko daugiau nei perpus. Šuo metu jie tesurinktų apie 6-is proc. balsų. Konservatoriai per metus išliko stabiliausi. Kaip ir tada už juos norinčių balsuoti – beveik 11 proc. Tvarkos ir teisingumo populiarumas sumenko 4-iais procentiniais punktais iki 5,5 proc. Už Darbo partiją balsuotų 2-iem procentais mažiau rinkėjų nei prieš metus – 7 proc. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga iš organizacijos, nekėlusios jokios konkurencijos, per gana trumpą laiką pakilo į antrą vietą su 12 proc.
Nežiūrint į partijų reitingus, Tarybos narys Lukas Pakeltis įsitikinęs, jog pagrindinė kovą dėl patekimo į Seimą Anykščių – Panevėžio rinkimų apygardoje vyks tik tarp 4-ių kandidatų.
„Pagrindiniai konkurentai – 4-ios partijos: Liberalų sąjūdis, socialdemokratai, konservatoriai bei Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Visi surinks panašų skaičių balsų. Mūsų išsikeltas tikslas – nugalėti ir vienmandatinėje apygardoje – būtų nesunkiai įgyvendinamas, jei ne juodoji liberalams gegužės 12-oji diena. O dėl bendrapartiečių – tai jei pavyktų pasiekti praėjusių rinkimų rezultatą, būtų labai gerai. Taip nutiks, jei nebedrebės žemė po politikų kojomis. Pasirengimas rinkimams tebevyksta, ir dar labiau mobilizavomės”, – kalbėjo 13-tas galutiniame Liberalų sąjūdžio kandidatų sąraše įrašytas politikas Lukas Pakeltis.
Per Seimo rinkimų istoriją tik vieną kartą anykštėnai pasitikėjo atėjūnu iš kitų kraštų. Anykščių – Kupiškio rinkimų apygardoje 1996 m. laimėjo Rasa Juknevičienė. Be to, nė vienas kandidatas krašte nebuvo išrinktas dvi kadencijas iš eilės.   
Šių rinkimų didžiausiais intrigantais gali būti laikomi valstiečiai, tvarkiečiai ir Naglio Puteikio judėjimo remiami politikai. Pirmieji ilgiausiai slėpė savo kandidatą, antrieji juos keitė ir keitė, o tretieji ir toliau labai paslaptingi.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.