Nesistengs sumaišyti kortų

UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Virgilijus Vaičiulis įsitikinęs, jog pajungti Šv. Mato bažnyčioje miesto tinklais tiekiamą centrinį šildymą – nebuvo, nėra ir nebus perspektyvų. Šilumininkų vadovas tokio aukštingumo statinius kaitintų infraraudonaisiais spinduliais.
V. Vaičiulis ne kartą yra užsiminęs, jog stambių vartotojų atsijungimas nuo centralizuoto tiekimo didina paslaugos kainą likusiems. Tuo tarpu naujų pastatų pajungimas – mažina. Kaip ten bebūtų, klebono Petro Baniulio iniciatyvai, įsirengti autonominį hibridinį patalpų šildymą, „Anykščių šiluma“ žada neprieštarauti.
„Nebuvo tokios kalbos su gerbiamu klebonu. Centrinis šildymas miesto katiline gal ir per brangus būdas. O be to, mūsų šilumos tinklai baigiasi ties naująja biblioteka. Tektų tiesti trasą. Tad su mumis, tikriausiai, Anykščių tikintieji nedraugaus. Aš manau, kad dujomis šildyti būtų pigiau nei naudotis "Anykščių šilumos" paslaugomis. Bet kad ten lyg ir nėra, kur prisijungti. Siūlyčiau pagalvoti apie infraraudonųjų spindulių galimybes“, – kalbėjo V. Vaičiulis.
Daugumoje Lietuvoje šildomų bažnyčių įrengtas geoterminio šildymo sistemos. Šis būdas mėnesio sąskaitas leidžia sumažinti daugiau nei perpus. Taip šildomi maldos namai Molėtuose, Pasvalyje, Tauragėje, Vilniuje. Bažnyčiose naudojamas ir dujinis šildymas. Tačiau mažiausios sąskaitos tų, kuriose šviečia infraraudonųjų spindulių lempos. Jos šildo ne orą, o žmones.  
Viena numanoma priežastis, kodėl mažėja besilankančiųjų bažnyčioje žmonių, yra šaltis, ypač tai aktualu, kuomet moksleiviai, prieš pirmąją komuniją, privalo beveik metus lankyti šventąsias mišias. Þiemos metu tėvai piktinasi, kad mažieji anykštėnai turi kęsti šaltį.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.