Neranda traktorininkų operatorių

Anykščių rajone dirbantis verslininkas Nykščiai.lt redakcijai papasakojo, jog ypatingai didelė problema rasti darbuotoją, kuris tiktų nuolatiniam darbui. Tačiau šios specialybės kraštiečių, ieškančių darbo, – daugiausiai visoje apskrityje.

Darbo biržos duomenimis, tokių beveik kiekvieną mėnesį yra po tris dešimtis ir daugiau. Jų skaičius truputį sumažėja tik vasarą.

„Turėjome vieną, įdarbinę visai neseniai. Atrodė normalus, bet ir tas pasitaikius mažiausiai progai paliko traktorių ir dingo. Paklausiau, kas nutiko. Kažką vedžiojo, išvedžiojo… Galų gale pasakė „tikrą priežastį“ – pasirodo jis grįš į darbą, kai pagerės oro sąlygos, nes šiuo metu dirbti neįmanoma. Ir ką tu jiems padarysi? Kitas norėjo atvažiuoti iš kito rajono, tačiau paprašė sumokėti už kurą, kol jis pratinsis prie technikos. Tai dauguma tokių darbuotojų bando įsidarbinti į vietą, kur tikrai gautų labai neblogą atlyginimą. Tai tenka ieškoti įvairių alternatyvų. Į tokią situaciją patenka nemažai darbdavių. Susirandą gera darbuotoją, o šis uždirbęs tūkstantinį atlyginimą dingsta mėnesiui ir daugiau. Sugebantys – geria… Tai čia ir yra problema“, – teigė verslininkas.

Darbuotojus iš Ukrainos jau gabenasi ir žemės ūkio bendrovės, ir ūkininkai, ir kiti verslininkai. Utenos teritorinėje darbo biržoje nėra duomenų, jog praėjusį mėnesį užsieniečiai būtų įdarbinti Anykščių rajone. Tačiau tai tik laiko klausimas… Vidutinis atlyginimas Ukrainoje – daugiau nei du kartus mažesnis nei Lietuvoje ir siekia maždaug mūsų pusė minimumo.

Kai kuriose šalies galvijų fermose rusakalbiai darbuotojai jau seniai ir užsidirba tūkstantinius atlyginimus.

Utenos teritorinė darbo birža lygiai prieš metus skelbė, jog Anykščių rajone darbo neturi net 69 traktorininko profesijos atstovai. Tačiau tokia situacija tetruko vos mėnesį. Vėliau viskas grįžo į senesnę ir dabartinę situaciją – pastoviai darbo ieško maždaug trys dešimtys mechanizatorių.

11 Komentarai

 1. nelabai aš tikiu šito versliniko sapalionėm kodėl jei toks geras atliginimas ir taip visks gerai kodėl jieško darbo pusšimtis traktoristu ir dar bent du šimtai dirbantis ne pagal profesija gražiai čia skamba traktorininku,operatoriu tai juodžiausias ir sunkus darbas be išeiginiu nuo aušros iki sutemos nežiurint i laikrodžius tada reikia mokėt bent 3000 euru alga gal kas dirbs ko norite verslininkai milijonus susikraut iš vergu tegul dirba haholai ir guculos

 2. ydarbintas svetimtautis=isvytas is tevynes Lietuvis

 3. Viešintiškis iš Kauno

  Aš labai noriu dirbti operatorium.

 4. Gal paviešinkit tuos tūkstantinius atlyginimus ir kiek valandų paroj tenka dirbti per darbymetį.

 5. susidaro nuomone,nemoki zmonems tai ir neturi ,vergais ir uz pavalgyma nebeliko,jai skupus ,dirbk pats,tai ir moket nereiks

 6. Jonai, mokėk man 2000,aš eisiu pas tave dirbti ir valandų nežiūrėsiu

 7. kas moka tam ieskot nereikia

 8. Ne,man užtektu ir 1500 i rankas,su traktorių m moku viską…

 9. Ukininke molek normaliai sukurk geras darbo saligas ,tada neraudosi o jai ne tai imk sakes ir pirmin

 10. koks tau ukininkas kabutese ubagas mokes 2000 eu dziaukis kad min. alga dar izgausi uzteks pavalgyt ir ant bambalio dar gauti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.