Neramios dienos nelegaliems naudotų automobilių pardavėjams

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla (LR BK 202 str. 1 d.), taip pat dėl neteisėto praturtėjimo (1891 str. 1 d.).

Praeitos savaitės pradžioje policijos pareigūnai turėdami duomenų apie galimai nelegaliai vykdomą naudotų automobilių prekybą Utenoje, atliko kratas miesto automobilių pardavimo aikštelėse ir pas kelis fizinius asmenis, kurių metų buvo rasta ir paimta kelios dešimtys tūkstančių grynųjų pinigų, kompiuterinių laikmenų ir dokumentų, galinčių turėti reikšmės nusikalstamai veikai tirti, taip pat rastas ir nelegaliai laikomas ginklas. Minėtų procesinės prievartos priemonių taikymo metu taip pat buvo paimta virš 20 lengvųjų automobilių, kai kurių iš prabangių (BMW, Mercedes, Audi) automobilių vidutinė rinkos vertė viršija keliasdešimt tūkstančių eurų.
Dėl aukščiau paminėtos galimai vykdomos neteisėtos veiklos pareikšti įtarimai Utenos miesto gyventojams M.Č., A.V., A.K., M.K., E.P. ir A.V., jiems paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės apribojimu. Galimam turto konfiskavimui, įtariamiesiems taikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.
Tyrimo metu nustatyta, kad naudotų automobilių pardavėjai, siekdami išvengti privalomų mokesčių mokėjimo, pirkėjus prašydavo pasirašyti pirkimo – pardavimo dokumentus su dar iki pardavėjo buvusiais automobilio savininkais. Pirkimo dokumentuose, pateikiant pirkėjui nurodomas pardavėjas užsienio valstybės pilietis, arba Lietuvos įmonė, nors realiai pirkėjai pinigus sumoka fiziniam asmeniui. Taip tikrasis automobilio pardavėjas savęs neidentifikuoja ir gavęs pajamas išvengia privalomų sumokėti mokesčių.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1891 str. 1 d. numatyta atsakomybė – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų, už LR BK 202 str. 1 d. – viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų (Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu).
Tokias ir panašias priemonės Utenos apskrities policijos pareigūnai žada vykdyti ir toliau. Pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją bei ragina visuomet informuoti apie pastebėtą bet kokį galimą teisės pažeidimą bendruoju pagalbos telefonu 112.

Utenos aps. VPK inf.

8 Komentarai

 1. Reikia dėti dideles baudas, konfiskuoti tokių gudručių turtą, o tai visai apnaglėjo. Patys tikriausiai stovi darbo biržoje ir išmokas gauna

 2. to Anukštėnas

  Tai nepirkit mašinų iš tokių gudručių. Važiuokit į autosalonus, važiuokit į BRC, nusipirksit liuksusines mašinas su garantija, ir nereikės čia kvailų komentarų rašinėt…

 3. Da furu imones patikrinkit

 4. “Kas Dievo – Dievui, kas ciesoriaus – ciesoriui”.
  Kurie parduoda ir kurie perka, apvagia valstybę, t.y. save. Tereikia turėti sąžinę ir dirbti legaliai, mokant mokesčius.

 5. va kaip-sukosi tokia karusele-uz miliarda pinigu pasipelne bent viena grupuote-partiju grupuociu padedama-net teisminiu pasekmiu nerasta-o cia zmogeliai juk net nevoge atvirai-kaip tai daro partijos-ir se tau-ikiteisminiai tyrymai……va taaip ie gyvenam-galvas vergai nulenke……

 6. Turekit sazines automobiliu pardavejai…dirbkit saziningai..mokekit visus mokescius.neskriauskit valstybes…nes valstybe-tai tie,kurie dalina tuos pinigus..Nejau jums nusleptu mokesciu nasta neuzguls sunkiu akmeniu jusu sazines-jei koks seimuniukas negales labai prabangios masinos nusipirkt,o tik prabangia,jei neisskris ,,patirties pasisemt,, i 5 salis,,o tik i 3…jei namo nepasistatys per metus….ir statybos uzsites …turekit sazines…mokekit mokescius!!!!…..Lietuvis be pavydo-ne lietuvis!!!

 7. senai reikejo sios akcijos

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.