Nėra įsakymo – nėra ir tablečių

Tik paleidus Astravo AE jėgainę, ji nustojo gaminti elektrą jau sekmadienį, lapkričio 8 dieną. Pirmadienio, lapkričio 9-osios,  pavakare Baltarusijos žiniasklaida pranešė, kad taip nutiko sprogus keliems įtampos transformatoriams, dėl tos priežasties ir buvo sustabdyta elektrinės reaktoriaus turbina. Lietuva lapkričio 11-ąją įteikė notą Baltarusijai, kur prašoma pateikti informaciją apie savaitgalį Astravo atominėje elektrinėje įvykusį incidentą, dėl kurio nustota jėgainėje gaminti elektrą.

Mūsų šalies gyventojai sunerimę dėl saugios ateities, nes neaišku, kas dar gali atsitikti kaimyninėje šalyje, jei tik paleidus atominę elektrinę, joje vyksta neprognozuojami gedimai. Kad nors šiek tiek būtų apsaugoti šalies gyventojai, valdžios sprendimu gyventojams jau kurį laiką nemokamai dalinamos kalio jodido tabletės.

Beje, kalio jodido tabletės apsaugo tik nuo radioaktyviojo jodo, tačiau ne nuo kitų radioaktyviųjų medžiagų, kurios pasklinda aplinkoje branduolinės avarijos atveju, todėl jos turėtų būti vartojamos tik rekomendavus valdžios institucijoms.

Anykščiai nuo Astravo tiesia  linija yra nutolę 114,8 km.  Tad kada gaus anykštėnai kalio jodido  tabletes, vėl klausėme Skiemonių seniūno Stasio Steponėno, kuriam atiduota dalis vyriausiojo specialisto Gintaro Vaičiūno funkcijų, nes jis buvo atsakingas už mobilizaciją ir civilinę saugą.  

„Kaip jau sakiau praėjusį kartą, kalio jodido tabletės yra gautos ir saugomos Anykščių PSPC.   Dar vis laukiame administracijos direktorės Ligitos Kuliešaitės įsakymo, be kurio jokių veiksmų imtis negalime. Manau, kad dabar daugiausiai trukdžių sukelia šalyje paskelbtas karantinas. Kiek žinau, Zarasų savivaldybė taip pat dar nedalina tablečių, nors jie visai šalia sienos su Baltarusija. Manau, kad sekančią savaitę savivaldybės administracijos vadovė priims sprendimą ir tabletės bus pradėtos dalinti“, – aiškino seniūnas.

NYKŠČIAI

12 komentarų

 1. bus isakymas – nebus tableciu.

 2. savivaldybej dirbantiems uzteks

 3. Liko 2 metai ir mes darysim tvarką. Pakentėkit

 4. Donce,gal tu grižk į Ukmergę,

 5. tik iš darbo žmonės mėtomi

 6. čia Juozas pakomentuotų:
  – reikia pripažinti ir konstatuoti, kad savivaldybės administracijos specialistui palikus darbo vietą, vadovai šias pareigas priskyrė nieko bendra su tokiomis funkcijomis neturinčiam valstybės tarnautojui, vykdančiam seniūno pareigas. Taigi to pasekoje jam priguli parengti įsakymo tekstą, kurį patvirtintų administracijos direktorė. Gal žmogus nepratęs tokių dokumentų rengti ieškojo pagalbos gretimose savivaldybėse, gal nedrįso pasiklausti pas tiesioginius vadovus, tai viskas ir nusivilko kaip per mėšlavežį paskui vežimą…
  Čia gera…, kai gyventojų civilinė sauga-pačių gyventojų rūpestis.

 7. Gerbemieji ,nereikia propagandos,nereikia gązdinti žmonių,nereikia jokių jodo tablėčių.Gal ir gerai,kad Kuliešaitė nepratrydo ir nepasirašė įsakimo,manau ir nepasirašys.Reikia tik,džiaugtis,kad jau pardavė pige Astravo elektra Lietuvai ,tiesa trumpai sugedo,bet aš neabejoju,kad staigiai sutaisis ir vėl pirks pige elektra iš Astravo ,juk Lietuva savo reikmėm pasigamina tik apie 25procentus elektros.

 8. Sako, kad mintys išsipildo, jei labai labai nori. Šiuo momentu labai labai norime, kad sprogtų Astravo atominė elektrinė. Gal Dievas ir. išpildys didžiausią llietuvių svajonė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.