Nepatikėsite…

Praėjusią savaitę "Nykščiai.lt" atlikta apklausa parodė, kad beveik absoliuti dauguma anykštėnų mano, jog į Seimą bandoma prasmukti tik dėl asmeninės naudos. Nepasitikėjimas ir apatija paaiškinami – per paskutiniuosius parlamento rinkimus, pirkę katę maiše, krašto gyventojai dar labiau nusivylė, kai pamatė, kad ir kiti Lietuvos regionai gavo panašiai tą patį.
Už ką balsuoti Anykščių – Panevėžio apygardos rinkėjai nebežino greičiausiai todėl, kad apklausoje, kurioje teirautasi, kodėl bandoma pakliūti į Seimą, rezultatai parodė, kad net 94 proc. mano, jog tai daroma tik dėl asmeninės naudos. Iš viso apie tai pasisakė apie puspenkto šimto kraštiečių.
Norom nenorom peršasi išvada, jog tai ne vien dėl Gretos ir Ramūno asmeninių ir viešų problemų. Greta Kildišienė vakar šiaip ne taip tapo Privačių interesų įstatymą pažeidusia asmenybe, o Ramūnas Karbauskis prisiminė, kad dar su žmona Lina Ispanijoje turi daug kažko, apie ką buvo pamiršę pažymėti turto deklaracijose. Be to, tas nuolatinis bandymas apmokestinti tai vienus, tai kitus, tik ne milijonierius žemvaldžius, tautinių drabužėlių siuvimas visiems šalies ikimokyklinukams – nesustabdė nei emigracijos, nei  žmonių nusivylimo. Anykštėnų nepasitenkinimas „valstiečiais“ bene didžiausias Lietuvoje. Kitur jie dar kažkaip sugeba išlaikyti po truputį tirpstančius reitingus. Bet jei ir toliau taip – visur įvyks kažkas panašaus kaip ir Anykščiuose. Emigracijos banga tokia, kad pralenkia, atrodo, net nebepakartojamą 2008-ųjų metų visuotinę evakuaciją.       
Politikai planuoja, jog, kaip priimta, į pakartotinius rinkimus ateis maždaug trečdaliu  rinkėjų mžiau, tačiau tuo jau šiandien galima abejoti. Nusivylimą valstybe labai gerai atspindi nusivylimas valdžia ir valdančiąja dauguma. Vos ne kiekvieną dieną „valstiečiai“ leidžia sudvejoti jų galimybėmis. Prieš porą  dienų kaip Pilypai iš kanapių išlindo Seimo nariai Viktoras Rinkevičius, kuris nuo savo milžiniško „navaro“ per metus sumokėjo tik 1,2 proc. “Sodrai”, išlindo Aurimas Gaidžiūnas, kuris taip pat dėl to panašiai „bagotas“, išlindo ir Kęstutis Mažeika, taip pat „prasimušęs“. Þodžiu, lenda ir lenda, ir galo kol kas nematyti. Ši kadencija įeis į istoriją, kaip labiausiai apie krištolinį skaidrumą šnekėję, tačiau tik šnekėję…
Tiesa, jiems tik keista, kodėl niekas nešneka apie jų sumokamus milijardus į biudžetą per pridėtinės vertės mokesčius (PVM). Þmonės kalba ir kalbės… Þmonės kaip ir stambieji ūkininkai PVM moka Lenkijoje. Ir niekam nepaslaptis, kad stambusis kapitalas perka ten, kur pigiau. Nepatinka pirkti Lietuvoje, palieka savo PVM Lenkijoje arba Rusijoje.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.