Nepasiruošęs ir Utenos RATC

„Nykščių“ radijo stotyje viešėjusi Bendrojo ir ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Inga Þukauskienė nebuvo linkusi prognozuoti, kiek anykštėnams jau artimiausiu metu turėtų pabrangti šiukšlių išvežimas. Jos teigimu, tai bus aišku, kai uteniškiai patvirtins vadinamąjį sąvartyno vartų mokestį ir kai Vilniuje bus pastatyta atliekų deginimo gamykla.
Apskrities atliekas, kurios netinka perdirbimui ir pūdomai masei, pagal planą Vilniuje jau reikėjo pradėti deginti. Kol kas jos vis dar kaupiamos saugojimo aikštelėse, o pačių Vilniečių jau gabenamos tiesiai į sąvartyną, nors tai yra uždrausta. Arčiausiai veikiantis įrenginys – Klaipėdoje, tačiau į ten vežamas vadinamasis atgautasis kuras šiukšlių išvežimą padarytų dar kelis kartus brangesniu.
„Utenos regiono atliekų tvarkymo centro vadovas tariasi su Aplinkos ministerija, kad leistų deginimui skirtas šiukšles kaupti. Taigi, paslaugos kaina anykštėnams taps aiški, kai bus pradėtas deginimas Vilniuje ir kai RATC`as patvirtins savo įkainius. Kovojame, kad nereikėtų vežti į Klaipėdą. O šiaip pigiausias šiukšlių išvežimas buvo, kai Anykščių rajone veikė jau uždaryti 24 legalūs 17 nelegalių sąvartynų. Tačiau dabar tvarkomasi kitaip”, – sakė I. Þukauskienė.  
Utenos rajone pradedanti veikti moderni atliekų tvarkymo gamykla kainavo virš 11 milijonų eurų. Be to, pagal Europos Sąjungos reikalavimus atliekas ne tik gabensime, rūšiuosime, bet galutinai sunaikinsime, naudodami tik itin modernią įrangą. Šiukšlintojai taip pat turės apmokėti Europiniam projektui paimtų milžiniškų paskolų palūkanas, taip pat ir investicijas tolimesnei plėtrai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.