Nepanoro įsivaikinti

Anykščių rajono savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyrius praneša, jog per visus, besibaigiančius 2016-uosius, metus neatsirado nė vieno krašto gyventojo, panorusio auginti svetimą vaikelį. Tuo tarpu į kitų lietuvių namus iškeliavo 4 anykštėnų šeimose gimę mažyliai.
Pasak vyriausiosios specialistės  Astos Palaimienės, lietuvaičiai labiausiai nori įsivaikinti vaikučius iki trijų metų. Lytis tam įtakos neturi.
„Įvaikina dažniausiai jauni žmonės. Ir tai galima padaryti, kai biologiniams tėvams neterminuotai apribojama valdžia. O priežastys, dėl kurių dažniausiai paimami vaikai, bėgant metams, kito. Pati dažniausia – girtavimas, nes tai lengviausiai matomi ir fiksuojami dalykai. Tačiau manyčiau, kad daug blogiau – kai tėvai stokoja socialinių įgūdžių – kai nemoka elgtis gyvenime, negeba dirbti ir užsidirbti, nežino, kaip auginti vaikus, tačiau neatsakingai juos gimdo. O pats baisiausias dalykas man, kai mažylių neugdo ir neruošia jų savarankiškumui. Nepriteklius -baisu, tačiau tragiškiausias – ne materialinis, bet kultūrinis. Vystantis informacinėms technologijoms, didėjant gyvenimo tempui, tai bene svarbiausias dalykas“, – pasakojo A. Palaimienė.
Specialistės teigimu, jai dažnai tenka bendrauti su vaikais, kuriems suteikta institucinė globa. Ir ne mažiau nei du trečdaliai globotinių svajoja apie kitokius namus, o absoliučiai visi norėtų nors per šventes nuvykti į svečius pas normaliai gyvenančius žmones.
„Norėčiau pakviesti nebijoti iššūkių. Išdrįskite užeiti pas mus į skyrių. Gal kas nors, jei nesiryš tapti globėjais, galėtų bent per šventes priimtų vaikų iš globos namų. Vien tam, kad parodytų, kaip tos šventės sutinkamos šeimose, kad parodytų savo gyvenimą, kurį vaikas, galbūt, perkels į savo ateities viziją“, – atjausti smarkiai likimo nuskriaustus kraštiečius prašė vyriausioji specialistė.
Vien per šiuos metus iš anykštėnų paimti 26 vaikai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.