Nepanikuoja, nes nebėra dėl ko

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešė, jog dėl Lietuvoje užfiksuoto paukščių gripo viruso H5N8 nuo šiandien draudžiama išleisti naminius sparnuočius į lauką, jei jie gali turėti bet kokį kontaktą su gyvenančiais laisvėje. Nykščiai.lt pabandė pasiaiškinti, kaip šio draudimo anykštėnai laikosi.
Anykščių priemiestyje žąsis, vištas, ožkas ir avis auginantis gyventojas šiandien po lauką pasivaikščioti kol kas buvo išleidęs tik keletą gargelkių. Paklaustas, ar žino, jog tai yra uždrausta, vyriškis atsakė, kad nieko apie tai dar negirdėjo.
„Nieko iš to nebus. Jei reikės užsidarysim ir tas kelias žąsis ar antis. Kiek čia tų paukščių augintojų beliko. Ar girdėjote, kad nors vienas gaidys Anykščių mieste užgiedotų. Tas pats ir kaimuose – vištas ar dar kažką augina vos vienas kitas, kai dar prieš dešimtmetį vien kiek ožkų miestiečiai laikė. Nieko čia taip su tais draudimais nesužiūrėsim, tik dar labiau paukščiai pradės sirgti, nes uždarose patalpose jie visą laiką negali būti“, – teigė priemiesčio ūkininkas.
Kodėl rajone, kuriame dominuoja vyresnio amžiaus gyventojai, tvartai ištuštėjo, pašnekovo teigimu, tiksliai pasakyti nėra lengva, bet, matyt, kurį laiką neapsimokėjo auginti, o paskui žmonės atprato…
VMVT primena paukštininkystės ūkiams ir pavienių paukščių augintojams, kad nuo kovo 1 d. mažiausiai vieną mėnesį (jeigu situacija neblogės) įsigalioja tam tikri draudimai, t. y., nurodoma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.