Mėšlo nebus galima laikyti lauke

Melžiamas karves laikantys ūkininkai, ypač smulkieji, nepatenkinti  nueinančios valdžios priešpaskutinę darbo dieną pasirašytu įsakymu „Dėl mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo patvirtinimo“, pagal kurį laukuose mėšlas negalės būti laikomas draudžiamuoju tręšti laikotarpiu, t. y. nuo lapkričio 15 iki kovo 20 dienos. Įsakymas įsigalios nuo 2021 metų lapkričio 15 dienos.

„Nykščiai“ susisiekė su Debeikių seniūnu Alvydu Simonavičiumi ir teiravosi, ar seniūnas žino apie tokį valdžios sprendimą?

„Girdėjau apie šį anos kadencijos politikų sprendimą. Manau, kad smulkiems ūkininkams bus sudėtinga jį įgyvendinti. Skriaudžia smulkiuosius ūkininkus valdžia. Mėšlides įrengti, tai ne pigios investicijos. Stambūs ūkininkai jas jau turėjo įsirengti. Nuo senų laikų mėšlą žmonės kraudavo į krūvas lauke, kad jis kompostuotųsi, perpūtų. Viskas keičiasi, čia gal dėl gamtos teršimo taip nuspręsta. Kas tikrins, ar ūkininkas nekrauna mėšlo pašalėje?  Tikriausiai gamtosaugininkai, juk tai jų pareiga“, – sakė seniūnas.  

Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus taip pat „Nykščius“ patikino, kad apie tokį valdžios sprendimą žino.

„Man rodos, kad tokį sprendimą turi dar patvirtinti ir rajono taryba. Smulkieji ūkininkai turės įsirengti mėšlavietes su kietu pagrindu, t.y kietu išcementuotu dugnu, kad mėšlas nepatektų į gruntinius vandenis ir kad neterštų gamtos. Kol kas dar niekas neaišku. Gamtosaugininkams bus daugiau darbo. Dabar jie kartais tikrina stambius ūkininkus, tuos, kurie gauna Europos sąjungos paramą. Stambius gyvulininkystės ūkius turintys ūkininkai  tikriausiai visi turi mėšlides, o smulkiems teks paklusti valdžios sprendimams, nieko čia nepadarysi“, –  kalbėjo Kurklių seniūnas.

NYKŠČIAI

20 komentarų

 1. kuo durniau, tuo geriau. Greitai ir kvepuoti uzdraus.

  • Matai, kai prieš rinkimus klausoma suokimo ir išrenkami tokie kaip didžiausio žemės ūkio magnato parankiniai, ar pabėgusio į Rusiją nuo teisinės atsakomybės už partijos finansinius nusikaltimus suburti veikėjai, tai ir sprendimai atitinkami po to iš jų seka.

 2. Lauko išvietės jau uždraustos, o kiek jų dar naudojama net kurortiniame Anykščių mieste su visa misto nuotekų infrastruktūra ir vandenų bendrovės panaudotomis ES paramos lėšomis ?

 3. Nesikeikiant

  Bl….. metų metais buvo normalu ,o dabar ,pydarams valdžioj ,blogai ? Nesutikt ,PROTESTUOT ! Žmones,netylėkite ,ar nematot ,kad smaugia kiek gali ? Į gatves,prie seimo rinktis su traktoriais ir parodyt briuselio klapčiukams ,kad uztenka ! Kiek galima kentėt ? AR prieš Ruso taip smaugė mus ? NE ! Laisve iškovojom lanzberginiu bandai !

 4. Nu dalbakai,kitaip nepasakysi,reik imt jau kalašnikova i rankas…

  • Mėšlą reike vesti į seimą nes ten visos Lietuvos mėšlas sukrautas nes jie nori kaimo žmones pasmaugti

   • taigi pagrindinis valstietis pabėgo iš Seimo. Ieškok dabar kaimi arba pas Untanų Anykščiuos.

   • Nespėjai. Seime neliko tiek daug valstiečių, kurie priėmė tokį nutarimą. Valstiečiai valstiečiaqms akies nekirs? Kirs. Ačiū Karbauskui, ačiū.

 5. Kodėl skaitytojams nepaaiškinate, kad pagal minėtą įsakymą negalima laikyti mėšlo ant įšalusios žemės, t.y. kada skystas mėšlas nepatenka į dirvožemį, o paprasčiausiai nuteka įšalusios žemės paviršiumi į upelius ir mažus uždarus vandens telkinius… Būtų šaunu, jei prieš paskleisdami savo propagandinį rašinėlį Nykščiai būtų pasikalbėję su atitinkamaisir kompetetingais aplinkosaugos specialistais ir jų komentarus pateiktų savo skaitytojams.

  • yra po Anykščių dangum tokie rašantys pageidaujamą informaciją už atitinkamą kainą.
   Taigi kuo Nykščiai už juos turi būti blogesni?

  • nieko durniau negirdėjau. Kompetentingi specialistai turbūt pasakytų, kad Lietuvoj būna žiema ir žemė įšala.

 6. Tai tada ir srutu tegu atvirose talpose visokios fermos nelaiko.

 7. Skvernelio draugeliai

  Mielas valstietis Mažeika ir bebras Palionis spėjo priimti įstatymą. Nieko naujo, kad valstiečiai ir socialdarbiečiai myli smulkų ūkininką. Nieko naujo.

 8. Teisingas sprendimas. Negalima mėšlo laikyti lauke, reikia laikyti kambaryje. Dar ir ne tokių nutarimų valdžia gali priimti. Juk jie visi nutolę nuo gyvenimo, nuo kasdieninių rūpesčių, nuo kaimo žmonių problemų. Reikia pabandyti mėšlą vežti iš visų ūkių į Vilnių, kur veikia visos valdžios institucijos, Žemės ūkio ministerija.

  • Suo loja karavanas eina snekat tusciai reikia tas daryt reikia ten vest tik liezuviu tai imkit daryt nors karta

 9. ir jie dar drysta kalbeti apie Rusijos ar Baltarusijos rezimus

 10. Taip nelaikys ir karvių nebus ir pono Valio. Pieną vesim iš lenkų kelsim lenkų pieno ūkį. Valio

 11. Vokietija ,Danija pristatinės savo mėsa ,o mes liksim iśsižioję ,nes klausom Briuselio ,mùsu klapčiukai nežino iš kurios puses jiems sulyst į ruda ja !

 12. Liankas Myrek

  to kurwa kurwa, kur raiks šūdą dėt

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.