Nepailstantis Viešintų metraštininkas

Rugpjūčio 7 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos lankytojai atsisveikino su Bibliotekos salėje visą mėnesį veikusia paroda „Gimtojo krašto gamta Tautvilio Užos fotografijose“. Parodos lankytojai atsiliepimų apie parodą knygoje įrašė gražiausių žodžių. Keletą jų pacituosime. „Gal nerasi žmogaus, kuris nesigrožėtų nuostabiais gamtos vaizdais, kurie įamžinti šiose nuotraukose – tai gerb. Tautvilio dėka. Tik iš kur tiek noro, meilės, kantrybės, kad tą nuostabų grožį galėtų matyti dauguma lankytojų. Tad nuoširdus ačiū už tai ir didžiulės sėkmės tą grožį tęsti toliau“,– rašo dėkingos ir linkėdamos didelės sėkmės  Palmira ir Danutė iš Kupiškio.  Regina J. paliko tokį įrašą: „Gerb. parodos Autoriau, tik kurdamas žmogus gražus. Nuoširdus ačiū Jums už nuostabų gamtos grožį, už puikias nuotraukas. Kaip gerai, kad nepamirštate savo krašto. Linkiu Jums stiprios sveikatos ir kūrybinės ugnelės“.

„Gerb. Tautvili, stebiuosi ir džiaugiuosi Jūsų sugebėjimu sugauti nepakartojamas akimirkas, jas įamžinti ir pateikti jomis žavėtis kiekvienam prie jų prisiliečiančiam šioje parodoje ir visoje Jūsų kūryboje. Stiprios sveikatos Jums ir Jūsų artimiesiems. Didžiausios sėkmės Jūsų tolimesniuose sumanymuose. Su pagarba. – įrašė Aldona Ilčiukaitė. Stanislovas V. ne tik susipažino su paroda, bet ir išrinko jam labiausiai patikusią fotografiją: „Pirmąją vietą skirčiau nuotraukai, kurioje bažnytėlė matoma iš viršaus. Ačiū už galimybę pažvelgti kitaip.  O mano senelei reikėtų aiškinti ilgai, kas tie balti bumbulai lauke. Todėl Jums dvigubas ačiū nuo mudviejų su senele“. Bibliotekos direktorius Romas Kutka taip pat nepagailėjo gražių žodžių parodos autoriui: „Gerbiamas Bibliotekos bičiuli Tautvili, ne pirmą kartą stebinate mus savo kūrybiškumu, pasireiškiančiu ne tik gimtojo krašto tyrinėjimu, įvykių fiksavimu, bet ir nuostabiais gamtos momentais užfiksuotais Jūsų fotografijose. Sėkmės Jums“.

Beveik pusantro šimto lankytojų susipažino su kraštotyrininko, fotomenininko T. Užos fotografijomis, o iš jų trys dešimtys paliko savo emocijas, išreikštas raštu atsiliepimų knygoje. Visi sužavėti, nustebę ir susidomėję. O lankytojų parodoje būta ne tik iš Anykščių bet ir iš Panevėžio, Kupiškio, Vilniaus, Klaipėdos, Palangos ir kitų Anykščių rajono miestelių. Ir nėra ko stebėtis, nes paroda bibliotekoje veikė Anykščių miesto šventės metu, kada į gimtinę suvažiavo anykštėnai iš įvairiausių Lietuvos kampelių.  Su T. Užos fotografijų paroda susipažino anykštėnų kraštotyrininkų šventinio sambūrio dalyviai, o sambūryje kraštotyrininkų buvo susirinkę daugiau kaip keturios dešimtys. Kraštotyrininkas, atsargos pulkininkas Gediminas Grina paliko tokį įrašą: „Gerb. p. Tautvili, labai džiugiu, kad Viešintos turi savo Metraštininką. Ir mūsų  karta, ir ateities kartos bus Jums dėkingos“. Kita sambūrio dalyvė kraštotyrininkė, literatė, teisininkė dr. Irma Randakevičienė parašė: „Gerb. p. Tautvili, žmonės, kurie gyvena šviesoje, yra palaiminti. Būkite Saulėje, pažinimo džiaugsme. Ir daug Jums kūrybos bei sveikatos. Ačiū, kad esate.“

Džiugu, kai paroda sulaukia lankytojų dėmesio, tada supranti, kad parodos autorius darbavosi ne veltui. Tai šešioliktoji kraštotyrininko T. Užos surengta fotografijų paroda. Jo fotodarbai jau buvo eksponuojami ne tik visose Anykščių rajono bibliotekose, bet ir už gimtojo rajono ribų.

Dėkojame parodos autoriui T. Užai už nuostabias gimtųjų Viešintų gamtos nuotraukas, sustabdytas paukščių gyvenimo akimirkas, gražius gyvosios gamtos vaizdus. Lai jie ir toliau džiugina parodose lankytojus.

Šiais metais T. Uža yra apdovanotas Anykščių viešosios bibliotekos direktoriaus R. Kutkos padėka už  ilgametę draugystę, už kraštotyros renginių įamžinimą fotografijose, už nepailstamą veiklą ir ieškojimus kraštotyros lobynuose.

                              Birutė Venteraitienė, Viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyrius

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.