Nenori dainuoti apie obuolių pyrago receptą

Anykščių J. Biliūno gimnazijos moksleivė Urtė Jovaišaitė jau kuris laikas džiugina anykštėnus savo kurtomis dainomis. „Šileliui“ mergina sakė, kad jau vaikystėje rengdavo giminėms pasirodymus, o dabartinio savo muzikos stiliaus įvardyti nesiryžta.

– Kiek laiko muzikuoji?
– Jau nuo mažų dienų pas bobulę kaime iš jos išmokdavau įvairių vaikiškų dainelių: „Du gaideliai“, „Kepė močia blynus“ ir t.t. Buvau užkeliama kieme ant stalo ir giminėms rengdavau pasirodymus. Tas stalas būdavo mano scena.
Vėliau pradėjau lankyti Anykščių muzikos mokyklą, bet ir ją baigusi muzikos nė sekundei nebuvau pamiršusi. Jei visa tai tektų apibrėžti laiku, tai turbūt jau 13–14 metų gyvenu su muzika.
– Koks tavo mėgstamiausias instrumentas?
– Muzikos mokykloje mokiausi groti pianinu. Tais pačiais metais, kai baigiau Muzikos mokyklą, pradėjau groti gitara, vėliau – ukulėle. Išsirinkti mėgstamiausio instrumento tikrai negaliu. Nebent pagal praktiškumą – ukulėlę ir gitarą visada galima su savimi nešiotis.
– Kodėl pradėjai kurti dainas, juk daugelis pasitenkina perdainuodami svetimas?
– Perdainuoti svetimas dainas yra labai smagu, tačiau man to, greičiausiai, buvo per maža, todėl ir pradėjau kurti savo.
– Žodžius dainoms kuri pati ar ieškai jau parašytų tekstų?
– Rašau pati. Nebent užsiregistruoju į kokį dainuojamosios poezijos konkursą, kurio sąlygos prašo parašyti dainą pagal tam tikro poeto žodžius.
– Kaip apibūdintum savo muzikos stilių?
– Man pačiai labai sunku apibūdinti savo muzikos stilių. Viena daina labai lyriška, alternatyvi, kita rokeriška, su regio priemaišomis. Aš mėgstu gana skirtingus muzikos stilius, juk klausyti tą patį per tą patį nėra įdomu, todėl ir mano muzika įvairi.
– Sulauki daugiau palaikymo ar kritikos dėl muzikavimo?
– Be galo džiaugiuosi, nes palaikymo sulaukiu daugiau. Nuostabu, kai neturi taikytis prie žmonių, kai gali kurti tai, kas patinka kitiems, o ne tik tau. Kritikos taip pat susilaukiu, bet ta kritika niekada nebūna „piktybinė“, labiau patarimai ateičiai. Tai labai vertinu.
– Kur įrašai dainas, ar tai sudėtinga?
– Paprastai dainas įrašinėju Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos rūsyje įsikūrusioje „Idėjų laboratorijoje“. Abejoju, ar be pagalbos man pavyktų tai padaryti. Reikia turėti daug žinių apie įrašymo ir muzikos programas, žinoti, kaip kurti aranžuotes, instrumentalo takelį „klijuoti“ prie vokalo takelio ir t.t. Dar tiek žinių neturiu, todėl kiekviena daina yra įrašyta su draugų ir pažįstamų pagalba.
– Apie ką nenorėtum dainuoti?
– Labai įdomus ir sunkus klausimas. Nenorėčiau dainuoti apie obuolių pyrago receptą ir paruošimo būdą (juokiasi). O jeigu rimtai, tai visai nenorėčiau, kad mano dainos skleistų žinutę, kad smurtauti, nusižengti įstatymams ir daryti panašius neigiamus dalykus yra gerai.
– Kada sulauksime naujos dainos?
– Dainų ir idėjų turiu šimtus, tik reikia rasti tam laiko. Netolimoje ateityje tikrai dar išgirsite mano mintis, išreikštas muzika ir žodžiais.
Linas Bitvinskas

Šilelis Nr. 20 (1137( 2018-05-18))

4 komentarai

  1. Ką ją dvyliktoj klasėj paliko antrus metus, juk pernai jau Biliūnkę turėjo baigti. Geras.

  2. Labai tikiuosi, kad si mergina nera korumpuota..

  3. Ji labai panaši į mano draugą vieną, Net nosis tokia pat.

  4. Neapsakomai zavinga mergina!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.