Neliko beveik nieko, tačiau tiki ateitimi

Anykščių rajono Skiemonių miestelis klestėjo jau viduramžiais, tačiau per 26-erius nepriklausomybės metus baigia sunykti – neliko net mokyklos. Kol kas dar veikia paštas, kelios parduotuvės ir bažnyčia.
Seniūno Stasio Steponėno teigimu, daugiausiai žmonių krašte gyveno sovietmečiu, o nuo 1953-ių iki 1997-tų metų veikė vidurinė mokykla.
„Nuo 1777 m. buvo parapijinė mokykla, nuo 1920 m. valstybinė, o po sovietmečio pasidarė sudėtingiau – nuo 2012 m. iki 2016 m. teliko pradinio ugdymo skyrius. Tačiau tai daugiau tėvų sprendimas. Jie kažkodėl nusprendė savo atžalas leisti į kaimyninio Molėtų rajono Alantos gimnaziją arba į Anykščių ugdymo įstaigas. Šiuo metu Skiemonių seniūnijoje – apie pusšimtis mokyklinio amžiaus vaikų, tai gal galėtų veikti ir mokykla“, – kalbėjo S. Steponėnas.
Valdininko įsitikinimu, patogioje geografinėje vietoje esantis miestelis galėtų atgyti, jei kažkas pasikeistų visos Lietuvos mastu, jei taptu patrauklu gyventi kaimiškose vietovėse.
Skiemonių seniūnijoje, kurioje iš viso galima suskaičiuoti net iki šimto kaimų, nebėra nei ambulatorijos, nei vaistinės. Kraštas toli gražu nėra rečiausiai apgyvendintas – gyvenamąją vietą, paskutiniais duomenimis, čia deklaravęs 1161 asmuo. Viešintų seniūnijoje – 802, Traupio – 710, Andrioniškio – 522. Beje, tik Andrioniškyje ir Skiemonyse neliko net pradinių mokyklų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.