Nelegalius augintojus išgaudys

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Anykščių skyriaus vadovas Dainius Þiogelis ragina net nebandyti auginti kiaulių, kol galioja draudimas. Nepaklusnieji bus drausminami baudomis iki pusantro tūkstančio Eur. Be to, nelegalai rizikuos netekti ir visų Nacionalinės mokėjimo agentūros išmokų.
8-iose rajono seniūnijose smulkieji augintojai skeltanages privalo savo reikmėms paskersti iki šio mėnesio 18 d. Ankščiau buvo numatyta data – rugpjūčio 30 d. Tačiau po keletą peniukšlių auginantys ūkininkai paprašė reikalavimą kiek nukelti, nes neturėjo, kur padėti didesnį kiekį mėsos.
D. Þiogelis skaičiuoja, jog rajone jau papjauta apie 70 proc., o Debeikiuose ir Elmininkuose beveik 100 proc. kiaulių.
„Manau, didelių problemų nekils, nes tą jau praėjome Svėdasuose. Gyventojai supratingi. Juk praeis metai ir draudimas bus peržiūrėtas. Tikėtina, jog vėl bus leista užsiimti kiaulininkyste. Na, o tie, kas nesilaikys reikalavimo, pagal ATPK 109 straipsnį gali gauti didžiules baudas, be to, neteks išmokų, tame tarpe ir už priverstinį skerdimą. Šie augintojai bus už įstatymo ribų“, – kalbėjo tarnybos viršininkas.
Priverstinis skerdimas kol kas nevykdomas tik Kavarsko ir Kurklių seniūnijose. D. Þiogelio teigimu, tai neliečia didelių kompleksų, kuriuose visada laikomasi griežtų biosaugos reikalavimų. O jie tokie, jog didieji augintojai maro sąlygomis vos begali išgyventi. Kaip pavyzdį viršininkas paminėjo reikalavimą peniukšles skersti tik nurodytoje skerdykloje, ir tik vieną kartą per savaitę.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymas palies daugiau kaip 200 Anykščių rajono gyventojų, kurie laikė apie 600 kiaulių. Valstybei tai gali kainuoti apie 30 000 Eur.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.