Neišvalytas dūmtraukis užtraukia baudą nuo 20 iki 70 eurų

 Ugniagesiai gelbėtojai primena – krosnys bei dūmtraukiai turi būti tvarkingi bei prižiūrimi

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba nori gyventojams priminti – dūmtraukius valykite prieš šildymo sezono pradžią ir ne rečiau kas 3 mėnesius. Atšalus orams ir pradėjus intensyviau naudoti krosnis vis dažniau pasitaiko dūmtraukių gaisrų. Anykščių PGT praneša, kad šiemet Anykščių rajone jau įvyko 19 gaisrų dūmtraukiuose.

Mažiausia žala kurią gali sukelti dūmtraukio gaisras, tai pačio dūmtraukio apgadinimas ar sugadinimas, bet didžiausia žala, tai turto bei pastato kuriame kilo dūmtraukio gaisras sunaikinimas. Norint išvengti nelaimės privalu laiku išvalyti ir prižiūrėti dūmtraukį bei krosnį. Neretai klaidingai manoma, kad valyti reikia tik kai sumažėja trauka, tačiau susikaupę suodžiai gali lengvai užsidegti ir tokiuose kaminuose, todėl ypač svarbu periodiškai valyti ir prižiūrėti dūmtraukius.

Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Privalu nedelsiant pašalinti įtrūkius, suskilimus, nesandarumus bei kitus gedimus. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti.

Primename, kad neišsivalius suodžių iš dūmtraukių ir kilus jame gaisrui yra pažeidžiamas Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimas, o tai užtraukia baudą nuo 20 iki 70 eurų.

Donatas Biliūnas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

6 komentarai

  1. seni žmonės neturi sveikatos išsivalyti dumtraukių

    • pagal socialinę politiką seni žmonės, nebegalintys pasirūpinti būsto priežiūra turi keltis į pensionatus su visais teikiamais patogumais.

  2. Tam yra atitinkamos tarnybos,kurios tuo reikalu užsiima.

  3. Kur tos tarnybos,-parasykite kur kreiptis.-visiems mums reikia dumtraukius valyti,ir koks cia pasiulymas senyvo amziaus zmonems eiti i pensionatus,-o jus komentatoriau labai norite ten gyventi,-ziauru.

    • Aišku, kad nori. Kas nenori? Dabar per pandemiją blogiau, nes apribojant artimųjų vizitus pasiilgstu anūkų. Bet galiu pasikalbėti su kaimynais ir nereikia atkasinėti kiemo, samdyti malkų sukapojimui, sodo nušienavimui.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.