Neišvaikė, nes nepastebėjo

Anykščių regioninio parko direkcija laikosi nuomonės, jog lipti ant Puntuko negalima, nes tai pavojinga gyvybei. Tuo tarpu paminklinį akmenį, prie kurio nėra jokių įspėjamųjų ženklų, bando įveikti ne vienas pramogautojas, ypač mažamečiai – patys drąsiausieji.
Kęstutis Šerepka sako, jog jo vadovaujama įstaiga dėl kraštą užplūdusių alternatyvios muzikos gerbėjų jokių nesusipratimų neturėjo. O jei kur nors ir vyko neleistini dalykai, tai informacijos apie tai neturima.
„Lipti ant Puntuko nesaugu. Nesiūlom ir neleistumėm to daryti. Parko darbuotojų tiek, jog apsisaugoti nuo visų gyvenimo atvejų tikrai negalime. Normaliam žmogui neturėtų kilti mintis lipti ant to akmens. Èia tas pats kaip nuo namo šokti. Tai realus pavojus sveikatai ir net gyvybei. Jei pamatome, kad kas nors ropščiasi, būtinai reikalaujame to nedaryti“, – kalbėjo K. Šerepka.
Tuo tarpu Turizmo ir informacijos centro pozicija dar labiau neaiški.
„Taip, ten nėra jokių nuorodų, kaip elgtis. Tačiau paprastai, iš estetinės pusės, žmonės supranta, jog tai paminklas ir į jį nelipa. Tuo tarpu geologai, uolienų specialistai, tvirtina, kad akmenį reikia trinti ir brūžinti, nes samanos jį ardo“, – teigė Jurga Þemaitienė, TIC`o vyr. specialistė.
Ant Puntuko užlipusių žmonių fotografijų galima išvysti kone kiekvienos lietuvių – ir ne tik – šeimos nuotraukų albume. Tarpukario Lietuvoje fotografuotis ant akmens taip pat buvo populiaru.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.