Negaili liaupsių Anykščiams

Šarūnas Birutis, l.e. Darbo partijos pirmininko pareigas, visą Lietuvą mato kaip išsivaikščiojančią dvejomis krytimis – į Vilnių ir Kauną, arba dar toliau – į turtingesnes Europos šalis. Mūsų rajoną politikas pristato kaip regioną, kuriame pavyko emigraciją pristabdyti.

„Periferijos neturi laukti iš dangaus nukrisiančių pinigų ar jas išgelbėsiančio mesijaus. Jos ir pačios turi dirbti bei ieškoti galimybių, kaip pritraukti investicijas, kaip išnaudoti savo vietos potencialą, kaip pritraukti turistų ir surasti savo išskirtinumą. Puikiausias pavyzdys – Anykščiai, kurie, pastačius Medžių lajų taką, sutraukė būrį keliautojų ne tik iš Lietuvos, tačiau ir iš užsienio. O juk čia atvykę turistai ieško ir kur pavalgyti, ir kur nusipirkti suvenyrų, ir kur pamatyti daugiau objektų. Ši Lietuvos vietovė atrado savo išskirtinumą, tapo traukos objektu, įdomia vietove, kurią daugelis nori pamatyti. Atvykstančių turistų antplūdis atgaivino verslus, paskatino atsirasti naujas įmones. Miestas ėmė gyvuoti, žmonės iš naujo atrado Anykščius“, – sako Š. Birutis. Jo teigimu, Vilniaus – Kauno megapolį reikia stiprinti, ruošiant globalios ir regioninės konkurencijos varžyboms, tačiau neturime pamiršti, kad greta šių klestinčių didmiesčių egzistuoja ir rajonai.

Priminsime, jog Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytame mažųjų savivaldybių reitinge pažymėta, jog pasiekti aukštesnio indekso Anykščių rajonui sutrukdė būtent didesnė nei šalyje vidutinė emigracija. Nurodoma, jog pernai iš čia išvyko 1,74 proc. gyventojų. Mažųjų savivaldybių vidurkis – 1,35 proc.

Šiandien Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas taip pat padarė skambų pranešimą – patvirtino, jog planuoja siekti partijos pirmininko pareigų.

5 Komentarai

  1. Ne tik emigracija, o aukštos vandens kainos sutrukdė pasiekti aukštesnio indekso. Laisvosios rinkos institutas tiesiai šviesiai apie tai parašė, o emigracijos problemos kėlimas tėra išvestinis akcentėlis. Gyventojui baisiau, kad Anykščiai pagal gyventojams tenkančias kainas lenkia tik 9 savivaldybes. Gyventojui nelabai svarbus klimatas investicijoms, valdymo kokybė. Gyventojui svarbu , kad nebūtų didžiausia vandens kaina Lietuvoje, šilumos kaina kristų daugiau nei vidutiniškai Lietuvoje, nepakiltų žemės mokesčio kaina . Kiti reikalai gyventojui mažai svarbus, nes nesuformuoja didelių išlaidų.

  2. Nieko gero paprastam gyventojui, kad keli žmonės iš turizmo didina savo turtus…Svarbu, kad Anykščiai gali pasigirti vandens kainomis…Taikliai pastebėjo, kad lajų takas, tai nuopelnas Sigučio Obelevičiaus ir konservatorių partijos …

  3. Gerai Viktorai grįžk,buvo visai neblogai.

  4. Atskleiskite, aprašykite jojo biogrfiją, šeimos ir žmonos giminystes.
    Kaip jie pirko Nidą, Tilto g. Vilniuje, sodybą užtvenkė Švenčionių raj. ir nusitiesė aksfaltą tynajos.
    Čia sėmečkos.
    Kaip šb tapo europarlamentu – lai , šiaulietis, papasakoja

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.